Sygnał po nacisnieciu przycisku Zigbee

Chciałbym aby HA wydał jakis ‘ding’ po nacisnieciu przycisku Zigbee
(Mam taki co czasem klika ale wcale nie aktywuje sie jak sie za lekko przycisnie)

Jak byście do tego podeszli? ESP?
(mam tez Alexę, ale nie wiem czy bez platnych dodatków można tam wyzwolic coś / kazać jej coś powiedzieć)

Zwykła Automatyzacja w HA, nie trzeba do tego zaprzęgać ESP.

Ale komputer mam na górze a przycisk na dole - mysze jakis głosniczek odpalić

To albo jakiś tani smart głośnik, albo ESP.

Jak ma to być ding to chyba najlepiej będzie wemos D1 z buzzerem. Super minimalistyczna konstrukcja która już nic innego nie będzie umiała zrobić :sweat_smile:

2 polubienia

Generalnie na tak opisany problem to aż się dziwię, że ktoś podsuwa jakieś rozwiązania. @Maciej - no nie postarałeś się zakładając nowy temat. Same ogólniki i rozpoczyna się zgaduj zgadula.
O co może autorowi chodzić :thinking:? Może ty wiesz czego oczekujesz, a my mamy zgadywać? Zatem to moja zgadywanka…
Może wymienił przycisk na taki co działa jak powinien? I to nie koniecznie Zigbee, są obecnie fajne, nowe sprzęty od Shelly pod BLE.


image

A może zrobić jak inni, automatyzacja z powiadomieniem " ding" na smart-fonie? Może inne urządzenie z Android gdzieś w domu robiące “ding”?

1 polubienie

Dzieki Artur

A znasz jakis smart glosnik który sie łatwo integruje z HA?
Jak pisałem mam Alexę, ale tutaj chyba tylko płatna integracja zostaje

Uruchom integrację Alexa jako media player.

lub coś innego - coś co utworzy media player.
Po wykryciu naciśnięcia przycisku w automatyzacji wykonaj usługę play_media dla pliku gongu zapisanego w lokalnych zasobach… najprościej.
Taki przyjemny gong:
audio (1).zip (149,2 KB)

Docelowo przed gongiem trzeba zachować obecne odtwarzane media i po skończenie ponownie je odtworzy. Mam coś takiego zrobione ale w NR.

1 polubienie

ooo o tym nie wiedziałem!
Dzieki kolego!