Symulacja obecności w domu

Szukam prostego rozwiązania do symulacji obecności w domu przy pomocy światła. Chodzi o to by oświetlenie załączało sie w różnych pokojach na zasadzie sekwencji czasowej. Jaki nod będzie do tego odpowiedni. Bigtimer?

Symulacja na zasadzie sekwencji może być łatwo rozpracowana, lepiej jest dodać czynniki zmienne.
Wieczorkiem mógłbym podesłać Ci przykład, bo z telefonu raczej nie wykonalne.
Zmiana stanów encji w HA obsługuje się w NR nodem o nazwie “call service” (włącza i wyłącza)

Byłbym wdzięczny. Stala sekwencja rzeczywiście nie jest bezpieczna. Jestem teraz na urlopie i potrzebuje zrobić coś na szybko.

@sztomag Możesz dodać element losowości. Chyba w filmie z lekcją NR - obsługa błędów mam taką funkcję, która losowo generuje błąd. Można by ją zmienić aby losowo generowała włączenie losowo wybranych świateł. Możesz zobaczyć czy się przyda.
Dodatkowo jeżeli jest zainteresowanie takim tematem to mogę przygotować taki proces do najbliższego odcinka “procesy z życia wzięte”.

Pewnie by sie przydala taka instrukcja dla potomnych , swoją drogą spróbuję zgodnie z Twoja sugestią

Zniechęcony niepowodzeniami w zmianach funkcji proponowanej przez @artur znalazłem node-red-contrib-presence-faker, który mnie przynajmniej obecnie zadowala. Fajny node dość mocno konfigurowalny.

@sztomag każdy sposób dobry który działa i Tobie pasuje :smiley: