Syrena Alarmowa

Cześć,

Chce kupić syrenę alarmowa, która będę mógł podłączyć do HA, proszę o jakieś podpowiedzi i propozycje sprawdzonego sprzętu.

Mam Xiaomi Gateway 3 z Zigbee wiec może coś w tą stronę.
Myślałem o Agara Gateway bo ma lampkę ale mie wiem jak z integracja…

Co chcesz osiągnąć kupując te syrenę? Efekt sygnału syreny alarmowej możesz osiągnąć odtwarzając plik mp3 na Google Home Mini. Nie sprawdzałem czy chromecast wymaga dostępu do internetu.

Z tego co pamiętam @artur używa Aqary Gatewaya. Może się pochwali, bo też w sumie zamówiłem Aqare do syreny.

Automatyzacja np: otwarcie bramy w nocy włącza syrenę i budzi domowników.
To w zasadzie tylko tyle… chyba ze mógłbym jakoś telefon do tego wykorzystać, zamiast syreny włączy się coś w telefonie, coś więcej oprócz powiadomienia z telegrama

Wg mnie wystarczy odtwarzać w pętli plik audio na głośniku dopóki nie wyłączysz alarmu.

nie panowie, syrena to syrena i nic tego nie zastąpi. Ja kupiłem DIGOO DG-ROSA 433 MHz + pilot zdalnego sterowania DIGOO DG-HOSA 18zł - jego można sparować z tą syreną a następnie skopiowałem sygnał pilota przez rf bridge i już syrena działa jak chcę przez node red
Wykorzystanie?

  • przekroczenie temp na piecu C.O - kocioł - zdarza się - bardzo niebezpieczne
  • Babcia wiek 80lat - awaryjny przycisk nad łóżkiem w razie złego samopoczucia - raz użyty - człowiek staje na równe nogi - działa ( o 2:00 w nocy)
    itp…
1 polubienie

Podchodzac do tego w ten sposób to należy zapewnić najbardziej niezawodne połączenie systemu z syreną. W Twoim rozwiązaniu wprowadziłeś dodatkowe elementy pośrednie - rf bridge, node red, o WiFi nie wspominając - podwyższające ryzyko awarii wywołania syreny :wink:. Zauważ, że w szpitalach wszelkie przyciski alarmowe są nadal na kablu.

zgodzę się, kabel to kabel ale lepsze to niż nic. Na razie spełnia swoje zadanie, szczególnie przy kotle C.O. albo do budzenia dzieci, jak nie chcą wstać do szkoły a telefony mają wyciszone. :grimacing:

To grubo z tą syreną :smile:, u mnie delikatnie a potem narastającą dźwięk z Google Nest Mini ale wstawanie idzie juz coraz lepiej.