System alarmowy - satel integra?

o własnie… o to mi chodziło… dzięki

A wystarczyło zajrzeć do dokumentacji gdzie jest pełny, szczegółowy przykład:

a stan każdej encji w HA uaktualniany jest niezależnie od logiki system z jakiego pochodzi, to podstawowa zasada działania HA.

… do dokumentacji ? :exploding_head:

image

1 polubienie

ale tej kluczowej informacji nie znałem, że wystarczy tylko dodać dwie linijki kodu i już działa, myślałem że bardziej trzeba to “oprogramować”

Cześć, Jestem szczęśliwym posiadaczem HA oraz Satel Integra 64 (ETHM1-Plus, INT-GSM ).
W HA posiadam trochę chujek np zalania i chciałbym aby przy wywołaniu alarmu/zalania poszła informacja do modułu w Satel INTGSM o awarii a on zadzwoniłby do mnie.
Nie wicie czy jest to możliwe :slight_smile:

Można utworzyć osobną 24h strefę dla tego rodzaju czujek, z ustawionym alarmem cichym.
Nastepnie w HA badać stan tej strefy.

@RobinI30 - @Tomek_Polak ma na myśli chyba czujki, które są spoza Satela. Chodzi o odwrotną sytuację, że czujka z alarmem zalania odczytana w HA, a ten następnie wyzwala Integrę. Moim zdaniem można dać jakikolwiek przekaźnik bezpotencjałowy, sterowany z HA na wejściu w centrali Satela, Czyli rozwiązanie sprzętowe. Wejście w samej Integrze programujesz już dowolnie.

Dokładnie o to mi chodzi mam trochę czujek na zigbee itd… ale chciałbym skorzystać z modułu GSM w Satel, który do mnie zadzwoni lub wyśle mi SMSa że nastąpiło zalanie . Z tego co czytałem to komunikacja Satel <-> HA przez moduł eth+ jest w obie strony więc czemu z tego nie skorzystać :slight_smile:

INTEGRA ma wirtualne wyjścia …musiał bym się przygotowac aby podać szczegóły
Szedłbym w tym kierunku.

Właśnie sobie myślałem że można by było zrobić to jako oddzielna strefa np HA z podpiętym wirtualnym wejściem, gdzie dało by śię jakoś tym wysterować od strony Satel Integra64 , ale jak to spąć na stykku HA->Satel :slight_smile: Dzięki za info

Przez najbliższe kilka dni nie będę w stanie odpowiedziec. Spróbuj powiązac strefe ze stanem wirtualnego WYJŚCIA, króre już mozna wysterować z HA.

Witam mam następujący problem Chyba z integracją ha z satelem a nie w configu ale może. Chodzi dokładnie o to iż gdy czujka satela wykryje ruch ma się zapalić lampa poświęcić minutę od ustania ruchu i zgasnąć. Wszystko wpięte do integry 256 plus i to działa. Problem następuje gdy chce zapalić 2 lampy na tej samej czujce zapala się zawsze pierwsza wpisana w configu w automations.yaml druga ciemna gdy zamienię kolejność zapalają się odwrotnie. To samo następuję gdy chce zapalić wszystkie lampy w danym pomieszczeniu zapala się jakaś losowa ale nie wszystkie. Czy to błąd w ustawieniach czy problem z integracją.

pozdrawiam.

Z tego co napisałeś to żaden w wymienionych przez Ciebie problemów.
W jaki sposób sterujesz tymi żarówkami?
Próbowaleś z nich utworzyć grupę?


Ale to samo jest tu klikam np na włącznik i przy salonie zapala 1 lampę a nie wszystkie. Lampy w satelu ustawione w iors na bistabilny nr 25

EDIT

Tak jak myślałem błąd w integracji gdy da się 0,5 s opóźnienia skrypt otwiera wszystkie rolety przy 100 ms już uruchaminiana jest tylko pierwsza z listy.

Niestety nic mi to nie dało albo coś źle robie. Dodałem nową strefe od strony Integry jak i HA z nowym użytkownikiem, któremu nadałem wyższe uprawnienia i to idzie. Dodałem nowe wyjście w integrze oraz HA . Weryfikując zmiany stanów od strony HA nie wpływają na integre i nie widać tego w jej logach.
Coś mogłem jescze pokrzaczyć robiąc wyjście na Satel Integra ale nie wydaje mi się.
Starałem sie sterować bezpośrednio z HA ->Satel Sygnalizacja Swietlna lub Akustyczna (alarm) który mi działa z poziomu Satela. Nie zmienia stanu więc chyba tak to nie pójdzie.
Jak ktoś ma pomysł to byłbym wdzięczny za pomoc.
Pzdr.Tomek
OK Poszło. Problem był w ustawieniu Wyjścia w Satelu jako Mono .

Witam.
Jak rozwiązałeś że sterujesz czujką w Satelu i wyzwalasz wyjście też w satelu?
Prosze o pomoc
Dziękuje

Witam,
Mam taki problem z integracją że jedno z wyjść na expanderze nie mogą załączyć. Na tym module pozostałe 7 wyjść działa OK, w przypadku tego 8 mogę je załączyć normalnie przez wejście skonfigurowane w centrali oraz mogę je wyłączyć przez integracje HA, ale załączyć już nie.
Kiedyś już miałem taki problem i coś tam było do przestawienia w konfiguracji dloadx, ale nie umiem sobie przypomnieć co to było (wydawało mi się ze strefy, ale jak patrzę na konfigurację tego wyjścia to wydaje mi się że jest identyczne z tymi co działają).
Coś Wam przychodzi do głowy ? co to może być ?