System alarmowy - satel integra?

Cześć,
Mocno się zastanawiam jak rozwiązać system alarmowy u siebie w domu.
Najchętniej zrobiłbym to tylko na HA, jednak obawiam się że w razie czego np. ubezpieczalnia może nie uznać tego jako pełnoprawny system alarmowy…
Więc na scenę wchodzi Satel Integra. Z tego co widzę ma integrację z HA - pytanie tylko jaką?
Czy jest możliwe wywołanie PanicMode (natychmiastowy alarm) w Satelu z poziomu HA?
Czy jest możliwe uzbrajanie/rozbrajanie z poziomu HA?
Czy jest możliwe używanie HA jako normalnego triggera (udostępnianie czujek HA, lub w sumie PanicMode też by załatwiało sprawę…).

Czy jest tu ktoś kto tego używa i jest w stanie polecić/odradzić?

Może to pomoże:

Temat centralki Satela był już poruszany na forum, skorzystaj z opcji Szukaj, wpisz “satel”.

1 Like

Integra do integracji potrzebuje dodatkowy moduł - musisz to wziąć pod uwagę przy zakupach.
W ramach integracji na pewno działa rozbrajanie / uzbrajanie alarmu oraz stany czujek. Na podstawie stanów spokojnie zrobisz automatyzację.
Alarm według mnie powinien być niezależny od HA. Integracja Satela działa, sam system mimo, że nie mam doświadczenia z innymi mogę polecić.

Podgrzeję temat - bo jest najobszerniejszy na forum.
Zintegrowałem Satel Integra 128 plus z HA, wszystko działa od strzału - ale jest problem z rozbrajaniem.
Mogę rozbroić system z poziomu HA przy pomocy KAŻDEGO kodu użytkownika, nawet admina. W configuration.yaml podałem początkowo kod użytkownika X utworzonego w Integrze z minimalnymi uprawnieniami, ale mogłem podawać kod każdego innego usera i HA go przyjmował. Potem w ogóle usunąłem linijkę “code” z .yaml ale nic się nie zmieniło.
Mam opory przed rozbrajaniem systemu przez HA, jak ograniczyć użytkowników mających dostęp do rozbrojenia alarmu z poziomu HA?

Moim zdaniem podany kod w linii “code” pomocny jest w automatyzacji.
Ja go używam tylko do uzbrojenia alarmu. I tak mam właśnie nadane uprawnienia w centrali dla takiego użytkownika (tak dla bezpieczeństwa).
Rozbrojenie z HA tylko przy pomocy klawiatury. I tu powinni działać wszyscy skonfigurowani w centrali użytkownicy. W końcu to taka sama klawiatura jak w aplikacji integra czy fizyczny ekspander.