System is not Healthy

Cześć

Na wstępie przeszedłem przez wiele wpisów dotyczących “system is not healthy” ale żadne rozwiązanie u innych nie działa u mnie.

Obecnie nie mam możliwości zainstalowania żadnej aktualizacji (czy to HA czy np. node red) ponieważ krzyczy jak na wstępie.

1. Moja instalacja

  1. HA jest na QNAP → VirtualizatioStation → DEBIAN

  2. LOG ZE STRZAŁU DO AKTUALIZACJI NODE RED

Logger: homeassistant.components.websocket_api.http.connection
Source: components/hassio/update.py:169 
Integration: Home Assistant WebSocket API (documentation, issues) 
First occurred: 11:34:07 (3 occurrences) 
Last logged: 11:34:25

[139982180657056] Error updating Node-RED: 'AddonManager.update' blocked from execution, system is not healthy
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/hassio/update.py", line 167, in async_install
    await async_update_addon(self.hass, slug=self._addon_slug, backup=backup)
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/hassio/handler.py", line 45, in _wrapper
    raise HassioAPIError(data["message"])
homeassistant.components.hassio.handler.HassioAPIError: 'AddonManager.update' blocked from execution, system is not healthy

The above exception was the direct cause of the following exception:

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/websocket_api/commands.py", line 200, in handle_call_service
    await hass.services.async_call(
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 1738, in async_call
    task.result()
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 1775, in _execute_service
    await cast(Callable[[ServiceCall], Awaitable[None]], handler.job.target)(
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity_component.py", line 204, in handle_service
    await service.entity_service_call(
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/service.py", line 676, in entity_service_call
    future.result()  # pop exception if have
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity.py", line 931, in async_request_call
    await coro
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/service.py", line 713, in _handle_entity_call
    await result
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/update/__init__.py", line 152, in async_install
    await entity.async_install_with_progress(version, backup)
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/update/__init__.py", line 411, in async_install_with_progress
    await self.async_install(version, backup)
  File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/hassio/update.py", line 169, in async_install
    raise HomeAssistantError(f"Error updating {self.title}: {err}") from err
homeassistant.exceptions.HomeAssistantError: Error updating Node-RED: 'AddonManager.update' blocked from execution, system is not healthy

Nie mam już pomysłu i wiedzy jak się za to zabrać stąd prośba o pomoc.

Coś masz zainstalowanego w Docker oprócz HA ?

Podobny objaw miałem na testowej instalacji HA w wersji z Supervisor na Linux Mint. Pomogło wyłączenie kontenera z Portainer, który stanowczo nie spodobał się nadzorcy HA.

2 polubienia

Mając powyższą konfigurację nie myślałeś aby zainstalować na Virtualization Station gotowy obraz HA (.ova) pomijając debiana?

Ta portainer jest na czarnej liście dodany przez Devs :slight_smile:

1 polubienie

Artur jako że jestem laik, jak sprawdzić co jest w dokerze zainstalowane?


Przesyłam zrzut ekranu z tego co pokazuje Portainer, pewnie to odpowiada na postawione pytanie

Masz Portainer, wyłącz go jak napisał @angler lub użyj magicznego polecenia:

ha jobs options --ignore-conditions healthy

Trzeba je wpisać w konsoli z uprawnieniami sudo

2 polubienia

Kiedy instalowałem 1,5 roku czy nawet 2 lata temu szukałem instrukcji po youtubach i zainstalowałem w takiej konfiguracji jaką mam teraz (z Debianem). Dziś może i bym Debiana pominął ale nie chcę stracić tego co przez 2 lata wypracowane czy zaczynać konfiguracji na nowo stąd staram się ratować co mam :slight_smile:

Zacząłem od magicznego polecanie:

aaa@debian:~$ sudo ha jobs options --ignore-conditions healthy
[sudo] hasło użytkownika aaa: 
Command completed successfully.
aaa@debian:~$ 

Instalacja NODE-RED ruszyła :slight_smile: Komunikatu nie było.

Jaką komendą wyłączyć / włączyć PORTAINER w dockerze? Czasem z niego korzystam więc założyłbym inicjalne wyłączanie i ad-hoc włączenie w razie konieczności.

Najlepiej używać komendy --help wówczas nie musisz się niczego domyślać ani pytać.
docker --help

docker stop
# Stop one or more running containers

2 polubienia

A co Ci szkodzi uruchomić HA na VM z gotowego obrazu i przywrócić na nim kopię z obecnego?

Jeżeli nie będę musiał konfigurować na nowe GoogleHome i DuckDns to w zasadzie nic nie szkodzi. Podziałam więc i dzięki!