Szybkie porady Artura - Robimy sobie radio - problem?

@pawelwaz super. Teraz mam inny problem ale ciągle związany z samym sterowaniem radiem. Mam 3 butony jako pomocników - 3 stacje radiowe. Mogę wybierać co ma grać i to działa. Tylko jak mam włączoną stację 1 i kliknę 2, to ciągle świeci mi się 1 jako stacja włączona. 2 też się wtedy świeci, więc w teorii nie wiem która stacja gra. Jakiś nod wpływa na stan samego przycisku w HA? Bym mógł wysłać komendę off do przycisku? Myślałem, że call service wyślę “turn off” na przycisk i zadziała, ale mam błąd:

“Call-service API error. Error Message: extra keys not allowed @ data[‘media_content_id’]”

Więc to nie tak.
I przy okazji pytanie: jest jakaś komenda typu stop by wyłączyć odtwarzanie?

Musisz zrobić dodatkową automatyzację, właściwie call service powinno wystarczyć. Dołącz swoje flow, jutro zobaczę na to i coś podpowiem

@pawelwaz podrzucam to, co mam. Niewiele sie to różni od Twojej Wersji :slight_smile:
flows.json (587 bajtów)

Zobaczę na to jutro.

@pawelwaz coś wymyśliłeś jak dać feedback na przycisk z poziomu NR?

Sory, ale trochę zawalony robotą jestem, więc muszę znaleźć chwilę na to.

@gregusz tak na szybko: flows-9.json (5,0 KB)

Witam, postępowałem zgodnie z tym tutorialem:

Przy próbie dodania karty dostaję następujący błąd:
Wykryto błędy konfiguracji:
bad indentation of a sequence entry at line 4, column 52:
nt-kat-01.cdn.eurozet.pl:8604/;

@Mariusz_Kuciński najpierw wystarczy poszukać czy taki wątek, temat , problem był już opisywany na forum. Następnie zapoznać się z nim.
Na pierwszy rzut oka w konfiguracji podałeś encję głośnika Artura - musisz podać Swoją, po drugie przy id stacji wykasuj średnik.

Już trochę się naczytałem. Zgodnie z sugestią zmieniłem głośnik i wyrzuciłem średnik. Niestety efekt dalej taki sam :slight_smile:

Dla testów podmień na ten link:

http://plu02.cdn.eurozet.pl:8318/plu-waw.fb.mp3

Nie pomogło :frowning:

Udało mi się rozwiązać problem wkleiłem kod do “Visual Studio Code” wyrzucił błąd:


przepisałem linię z URL i teraz działa.

Chciałbym pociągnąć dalej temat radia. Sparowałem takie urządzenie

po bluetooth z HA. Siedzę i czytam i nie mam już pomysłu jak użyć tego jako źródła dzwięku.
Informacje o sparowanym urządzeniu:
glosnik

Mariusz możesz mi powiedzieć dokładnie jak to zrobiłeś bo mam taki sam błąd.

Jeśli myślisz o skrypcie problem jest w że jak kopiujesz skrypt z youtybe przy adres url jest znak którego nie widać dlatego najlepiej przepisać cały skrypt ręcznie.

Bardzo potrzebuję URL do wrzucenia do odtwarzacza w Node Red dla RMF FAKTY.
Te są publikowane co pół godziny, czy jest taki link który będzie dla aktualnych faktów?
Przeszukałem całe forum, bo dostałem cynk, że ktoś tutaj podawał ale nie widzę takiego.

Ja ma zrobiony sensor, który w statusie podaje link do streamu z najnowszymi wiadomościami.

- platform: scrape
  resource: https://www.rmf24.pl/podcast/fakty/feed
  name: Podcast Fakty RMF
  select: 'enclosure'
  index: 0
  attribute: url
  scan_interval: 1800
  value_template: '{{ value }}'

Jako bonus jeszcze link do podcasta z najnowszym felietonem Olbratowskiego.

- platform: scrape
  resource: https://www.rmf.fm/rss/podcast/olo.xml
  name: Podcast RMF Olbratowski
  select: 'enclosure'
  index: 0
  attribute: url
  scan_interval: 3600

Da się pokazać na odtwarzaczu jakie gra aktualnie radio?

Cześć, dodałem radio wg instrukcji na filmie i super wszystko działa,
Prośba o pomoc jak mogę włączyć/wyłączyć wybrane radio i ustawić głośność a to wszystko z poziomu node red.