Szybkie porady - Instalacja HACS w 2021

Zapraszam do dyskusji w temacie:

2 polubienia

Artur mam postawione HA na PROXMOX. W supervisor/adds on store po nawie nie znajduje SSH & WEB Terminal, skąd pobrać? masz może link na github?

Jest w dodatkach w supervisor. Tylko musisz mieć włączony tryb zaawansowany w profilu użytkownika.

1 polubienie

Cześć,
A i u mnie pojawił się problem. Otóż po wpisaniu komendy w terminalu brak reakcji - nie pobiera i nie instaluje HACS’a. Może coś w konfiguracji SSH & WEB terminal’a? Zostawioną mam konfigurację defaultową.

authorized_keys: []
sftp: false
compatibility_mode: false
allow_agent_forwarding: false
allow_remote_port_forwarding: false
allow_tcp_forwarding: false
zsh: true
share_sessions: false
packages: []
init_commands: []

Jeżeli terminal Tobie działa to nie jest to problem konfiguracji dodatku.
Jeżeli nie działa Tobie polecenie wget to możesz mieć problem z siecią/internetem. Wklej jaki dostajesz komunikat po wykonaniu polecenia.
Generalnie wget pobiera plik z internetu

Nie ma żadnego komunikatu.
Jakby nic się nie wydarzyło.
image

A zobacz czy nie pobrało Tobie tego pliku. Polecenie ls -al wyświetli zawartość katalogu

nie pobrany.
Może głupie pytanie:
czy konfigurację w terminalu pozostawiam defaultową (hasło powinno być puste??)

ssh:
username: hassio
password: ‘’
?

Czy gdzieś “po drodze” nie powinienem być zalogowany / wprowadzić dane do logowania ?

Ja zawsze podaje hasło ale jeżeli terminal się uruchomił to nie powinno to być problemem.
Zrób jakiś ping www.wp.pl zobacz czy masz działający net.

odpowiedź na poziome 5ms

jest rozwiązanie:
nie wiem dlaczego, ale kopiując link z opisu pod filmem, dodany był do niego znacznik <200b> po słowie “install”
Widać to na moim printscreenie.
Po usunięciu go instalacja przebiegła bez zastrzeżeń.
Artur, dziękuję za zainteresowanie problemem.

super :slight_smile: a miałem powiedzieć żebyś spróbował ze strony kopiować link? :slight_smile:

Trochę dziwne że wget nie wyświetlił żądnego błędu.

Właśnie, żadnego komunikatu, ale podświetlił znacznik, a ja jakoś to ignorowałem. Dopiero po kilku restartach, zmianach ustawień itd. nastąpiło olśnienie :wink:

Fajnie że się udało.

Cześć,

Dziękuję za twoje materiały. Dzięki nim udało mi się postawić HA na Proxmox co dało mi sporo frajdy :wink:

Mam problem z instalacją HACS. SSH & Web Terminal po zainstalowaniu nie startował więc mam Terminal & SSH. Po wklejeniu polecenia dostaję taki zwrot: no such file or directory
image
Jakieś pomysły?

ttps zamiast https


Prawdopodobnie należało skonfigurować addona.

Poszło! Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

Witaj,

komenda w terminalu poszła, instalacja niby dokonana ale jak chcę dodać integrację to niestety nie wyszykuje mi jej. Reset ani restart nie pomagają ;(

HA w dokerze

Edit:
temat już ogarnięty :wink:

To napisz jak to ogarnąłeś.

wszystko zgodnie z opisem Artura, a HACS pojawił się po około dniu od instalacji.
Pomimo kilkukrotnych restartów po instalacji.