Szybkie porady - Instalacja HACS w 2021

Zapraszam do dyskusji w temacie:

2 Likes

Artur mam postawione HA na PROXMOX. W supervisor/adds on store po nawie nie znajduje SSH & WEB Terminal, sk─ůd pobra─ç? masz mo┼╝e link na github?

Jest w dodatkach w supervisor. Tylko musisz mie─ç w┼é─ůczony tryb zaawansowany w profilu u┼╝ytkownika.

1 Like

Cze┼Ť─ç,
A i u mnie pojawi┼é si─Ö problem. Ot├│┼╝ po wpisaniu komendy w terminalu brak reakcji - nie pobiera i nie instaluje HACSÔÇÖa. Mo┼╝e co┼Ť w konfiguracji SSH & WEB terminalÔÇÖa? Zostawion─ů mam konfiguracj─Ö defaultow─ů.

authorized_keys: []
sftp: false
compatibility_mode: false
allow_agent_forwarding: false
allow_remote_port_forwarding: false
allow_tcp_forwarding: false
zsh: true
share_sessions: false
packages: []
init_commands: []

Jeżeli terminal Tobie działa to nie jest to problem konfiguracji dodatku.
Je┼╝eli nie dzia┼éa Tobie polecenie wget to mo┼╝esz mie─ç problem z sieci─ů/internetem. Wklej jaki dostajesz komunikat po wykonaniu polecenia.
Generalnie wget pobiera plik z internetu

Nie ma ┼╝adnego komunikatu.
Jakby nic się nie wydarzyło.
image

A zobacz czy nie pobra┼éo Tobie tego pliku. Polecenie ls -al wy┼Ťwietli zawarto┼Ť─ç katalogu

nie pobrany.
Może głupie pytanie:
czy konfiguracj─Ö w terminalu pozostawiam defaultow─ů (has┼éo powinno by─ç puste??)

ssh:
username: hassio
password: ÔÇśÔÇÖ
?

Czy gdzie┼Ť ÔÇťpo drodzeÔÇŁ nie powinienem by─ç zalogowany / wprowadzi─ç dane do logowania ?

Ja zawsze podaje hasło ale jeżeli terminal się uruchomił to nie powinno to być problemem.
Zr├│b jaki┼Ť ping www.wp.pl zobacz czy masz dzia┼éaj─ůcy net.

odpowied┼║ na poziome 5ms

jest rozwi─ůzanie:
nie wiem dlaczego, ale kopiuj─ůc link z opisu pod filmem, dodany by┼é do niego znacznik <200b> po s┼éowie ÔÇťinstallÔÇŁ
Wida─ç to na moim printscreenie.
Po usunięciu go instalacja przebiegła bez zastrzeżeń.
Artur, dzi─Ökuj─Ö za zainteresowanie problemem.

super :slight_smile: a mia┼éem powiedzie─ç ┼╝eby┼Ť spr├│bowa┼é ze strony kopiowa─ç link? :slight_smile:

Troch─Ö dziwne ┼╝e wget nie wy┼Ťwietli┼é ┼╝─ůdnego b┼é─Ödu.

W┼éa┼Ťnie, ┼╝adnego komunikatu, ale pod┼Ťwietli┼é znacznik, a ja jako┼Ť to ignorowa┼éem. Dopiero po kilku restartach, zmianach ustawie┼ä itd. nast─ůpi┼éo ol┼Ťnienie :wink:

Fajnie że się udało.

Cze┼Ť─ç,

Dziękuję za twoje materiały. Dzięki nim udało mi się postawić HA na Proxmox co dało mi sporo frajdy :wink:

Mam problem z instalacj─ů HACS. SSH & Web Terminal po zainstalowaniu nie startowa┼é wi─Öc mam Terminal & SSH. Po wklejeniu polecenia dostaj─Ö taki zwrot: no such file or directory
image
Jakie┼Ť pomys┼éy?

ttps zamiast https

Prawdopodobnie należało skonfigurować addona.

Posz┼éo! Dzi─Öki za szybk─ů odpowied┼║ :slight_smile:

Witaj,

komenda w terminalu posz┼éa, instalacja niby dokonana ale jak chc─Ö doda─ç integracj─Ö to niestety nie wyszykuje mi jej. Reset ani restart nie pomagaj─ů ;(

HA w dokerze

Edit:
temat ju┼╝ ogarni─Öty :wink:

To napisz jak to ogarn─ů┼ée┼Ť.

wszystko zgodnie z opisem Artura, a HACS pojawił się po około dniu od instalacji.
Pomimo kilkukrotnych restart├│w po instalacji.