Szybkie porady - Obsługa tagów NFC

Zapraszam do dyskusji w temacie:

1 polubienie

Jest ktoś kto korzysta z NFC, ale dodaje przez iOS? Coś u mnie to nie działa

Cześć
Potrzebuję porady. Wczytałem tag do HA i widzę go w HA, ale za Chiny nie mogę go wywołać w node red. Tzn nie obsługuje mi zdarzenia tag_scanned. Jak skanuję tag to przenosi mnie na stronę home assistant gdzie napisane jest że mam zmienić ustawienia w Aplikacje i powiadomienia ale nie wiem za bardzo co mam tam zmienić…

Pomoże ktoś??

Sprawdziłem telefony żony i syna. Jak ich telefonami zeskanuję tag to wszystko działa poprawnie. Tzn jest wywoływany kod w node red. A u mnie cały czas po zeskanowaniu przenosi mnie na stronę home assistant jak wyżej pisałem.

Dla potomnych. Miałem zainstalowaną przeglądarkę Edge na telefonie i chociaż nie była ona przeglądarką domyślną i w zasadzie z niej nie korzystałem, to po zeskanowaniu tagu otwierało link na tej właśnie przeglądarce. Odinstalowałem Edge i czyta tag właściwie, czyli wyrzuca do HA.

Hej.
U mnie jest problem tego typu, że gdy skanuje zapisany tag otrzymuje komunikat
“Bład podczas przetwarzania tagu NFC”
Gdy w aplikacji dam odczytaj tag to wyświetla się normalnie ID tagu i urządzenia.
Gdy próbuję uruchomić zdarzenie, otrzymuję komunikat “Uruchomienie zdarzenia nie powiodło się. Spróbuj ponownie.”
Telefon to samsung galaxy s10. Zapis tagu przebiega pomyślnie, wyskakuje o tym komunikat.

Ma ktoś pomysł jak to naprawić?

image
image

Musisz wrzucić jakieś logi z aplikacji, bo tak to raczej pozostają fusy.
W aplikacji, w tej samej zakładce co powyżej wrzuciłeś, na prawie samym dole jest “Pokaż i udostępnij logi”. Pacnij w to i wyświetli Ci logi aplikacji. Wrzuć ich nieco z końca.

Dzięki, już znalazłem rozwiązanie. Otóż jeśli ktoś ma podobny problem to trzeba przeinstalować aplikację oraz usunąć jej dane z telefonu.

1 polubienie

Próbuję zastosować to u siebie, ale korzystam z iphona i jest jakiś problem. Widzę, że telefon skanuje tag ale w nodzie debuge nic się nie pokazuje. O co może chodzić??