Przeglądając kod integracji widać, że wykorzystuje ona ColorThief do wyciągania dominującego koloru. Potestowałem na stronie projektu ze statycznymi obrazkami i wydaje się, że ten wyciągnięty kolor dominujący, wygląda w miarę sensownie na ekranie monitora.
Może to kwestia różnic i interpretacji barw przez same żarówki?
@Marek dzięki za analizę.
Ciekawi mnie tylko ta różnica między kartą playera, a color extractor’em. Bo to całkowicie inne kolory w większości przypadków.
pomożecie, chcę wyciągnąć link do obrazka z dekodera, widzę ze generuje co kilka sekund nowy link , przykładowe poniżej, w nr mam tak ale z tego otrzymuje tylko wiadomosc “on”
@Jaro_bwo ale to co w narzędziach dev to samo jest w NR. Zobacz pełny obiekt ustawiając debug na complete message.
Wtedy powinieneś znaleźć wszystkie informacje. W tej chwili wyświetlasz tylko wartość właściwości payload, a tam oprócz tego jest wiele więcej.
fakt:) zatem to problem w dalszej części , próbuje na podstawie tego obrazka przekazać kolor na integracje wled ,…póki co nie włączają się, podejrzewam ze trzeba razem z “on” wysłać jakiś atrybut… masz jakis pomysł? używasz wled?
@Jaro_bwo color_extractor z wywołaniem turn_on przyjmuje wszystkie parametry które normalnie przyjmuje encja typu light. Natomiast wszystkie parametry możesz podać albo w nodzie call_service, w którym wywołujesz color_extractora albo w poprzedzającym go nodzie funkcji.
ok zrobione, drobny błąd w config miałem https natomiast w msg http dlatego nie włączały sie ledy , działa całkiem całkiem prawie ambilight:) no prawie bo obrazki mam co 7 sek i przy szybkich akcjach trochę ma opóźnienie…
Nie jestem pewien czy dokładnie zrozumiałem kwestie tych kolorów - rozumiem, że patrząc na okładkę, sam oceniasz, ze LEDy powinny być niebieskie. Po czym HA pokazuje Ci, że światła powinny być żółte, po czym zapala LEDy na żółto?
Jeśli tak jest, to być może błąd jest w interpretacji komunikatu od ColorExtractora - kolor żółty w palecie RGB, to [255, 255, 0], niebieski do [0, 0, 255] - ten zestaw wygląda bardzo podejrzanie, jakby jeden był dopełnieniem drugiego. Możliwe, że ColorExtrator opisuje kolory odwrotnie niż HA i żarówki, można to łatwo rozwiązać odpowiednią funkcją, np.
Alternatywnym, ale dość zbliżonym problemem może być kolejność pól w tablicy kolorów. Jeśli ColorExtractor wysyła je w kolejności R, G, B, a HA rozumie je jako B, G, R, to też mogą dziać się takie cuda niestworzone.
Moją uwagę @artur przykuła karta z regulacją i wyświetlaniem temperatury. Czy było w filmach omawiane jak zrobić taką kartę?? Filmik z ColorExtractor-em bardzo fajny:) Pozdrawiam