Szybkie porady - wykrywanie obiektów na kamerach

Zapraszam do dyskusji w temacie:

Przykładowy konfig:

mqtt:
  host: 192.168.1.211
  port: 1883
  topic_prefix: frigate
  client_id: frigate
  user: mqtt
  password: mqtt
  stats_interval: 60
cameras:
  Podjazd:
    ffmpeg:
      inputs:
        - path: rtsp://admin:admin@192.168.1.82/
          roles:
            - detect
            - rtmp
    width: 1920
    height: 1080
    fps: 5
detectors:
  cpu1:
    type: cpu
  cpu2:
    type: cpu

objects:
  # Optional: list of objects to track from labelmap.txt (default: shown below)
  track:
    - person
    - car
    - cat
    - dog
5 polubień

Witam,
ciekawy wątek, który trochę rozbudził moją wyobraźnię. Czy dałoby się przy pomocy tego lub innych dodatków zbudować system wykrywania obiektów przy użyciu kamery PTZ? Chodzi mi o to, że np w czasie obserwacji kamera patrzy szerokim kątem i jeśli wykryje zadeklarowany obiekt ustawia się tak aby był on w środku kadru i dodatkowo uruchamia zoom tak aby powiększyć obiekt do maksymalnego rozmiaru.
pozdrawiam

Na szybko uruchomiłem kamerę wewnętrzną bo potrzebuję wychwycić moment kiedy kot pije / podchodzi do miski.
Przy obiektach jak w przykładzie (kiedy włączony jest zarówno kot jak i pies), zazwyczaj kota rozpoznaje jako psa :wink:
Czy jak wyłączę psa to powinien te same obiekty zacząć rozpoznawać jako kot, czy po prostu będzie je pomijał?

@mWilQ ciężko powiedzieć :slight_smile: myślę że jest szansa aby kota zaczął rozpoznawać jako kota. Ewentualnie zobacz czy możesz zmienić jakoś kąt kamery wtedy może zwiększysz skuteczność rozpoznawania.

Wywaliłem obiekt pies i na pierwszy rzut oka pojawiło się więcej eventów z kotem. Zostawię to na dzień, może to potrzebuje trochę czasu na naukę :slight_smile:

Jeszcze muszę nauczyć się wysyłać zdjęcia do Telegrama, bo powiadomienia z aplikacji HA na androida i ios są dla mnie mało funkcjonalne (nakłada mi się ich sporo na siebie, albo znikają i nie mogę do nich wrócić).

Mam kamerę ip która pięknie działa za pomocą Motioneye ale w domu. W momencie kiedy jestem poza domem nie widzę obrazu. Dla testów włączyłęm przekierowania i dostęp do niej z zewn. Nie pomogłe więc w Motioneye wpisałem też jako 2 kamere tą samą ale z ustawieniami tymi zewn. Dalej jest tak samo.
Co zrobić aby było widąc na zewn IP?

Kiedy rejestrowane jest zdarzenie, otrzymuję powiadomienie na telefon. Przy czym jest ono bardzo mocno przybliżone (podoba mi się to że robi zbliżenie, ale chciałbym nad tym jakoś zapanować). Czy da się ustawić parametr maksymalnego zoomu?

Po skopiowaniu konfiguracji i podmianie IP Kamery dodatek startuje ale w logach mam taki wpis
Próbowałem wielu innych konfiguracji i każda się nie uruchomiała
HA na VM(win 10) choć na RP 3+ też był taki sam problem , mqtt działa ma na nim Zigbee2mqtt
W jaki kierunku szukać rozwiązania ?

  • Starting nginx nginx
    …done.
    Fatal Python error: Illegal instruction
    Current thread 0x00007f9cdd648740 (most recent call first):
    File “”, line 219 in _call_with_frames_removed
    File “”, line 1101 in create_modu
    .
    .

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Czy komuś z Was udało się nabyć w ostatnim czasie Coral USB Accelerator? Szukam od paru dni i wszędzie jest niedostępny. Może ktoś ma jakieś nie wyschnięte źródło…

Mam ten sam problem, nigdzie nie ma albo ceny z kosmosu

On chyba zawsze jest niedostępny bo oni go pod zamówienia robią. Złóżcie zamówienie i zobaczcie jaki będzie czas dostawy ja miałem chyba ok 3 miesiące

Przesyłka dość droga (i sama cena też, ale kupując w UE trzeba się przyzwyczaić do przelicznika 1$=1€ i do VATu), ale widzę jedną sztukę w Austrii (wersja m.2 A+E - taka idealnie pasuje do NUC i innych konstrukcji gdzie można się pozbyć karty WiFi na A+E)

jest też w Niemczech (też A+E dostępne)

Sam kupowałem w SeedStudio jakiś czas temu (wersję m.2 A+E, sprawdziłem konkrety - zamówienie 23 kwietnia, oni wysyłają z Chin przesyłkę zbiorczą do Europy, a docelowa przesyłka ruszyła z Holandii 5 maja i dotarła 14 maja, przesyłka kosztowała 12$, więc też wcale nie mało jak na miesięczny czas transportu) i były wtedy dostępne od ręki wszystkie wersje oprócz USB (której używanie jest nieco bez sensu, jeśli ma się możliwość montażu m.2 lub mpcie).
Następna dostawa jest planowana na koniec lutego 2022.

Jak ustawić, aby detekcja z kamery była po strumieniu pomocniczym, natomiast nagrywany obraz już lepsza jakość?

Witam mam problem co jakiś czas pokazuje “No frames have been received” jaka moze być przyczyna