Szybkie pytanie - co robię źle

Witam wszystkich. Szybkie pytanie. Postawiłem HAOS na proxmoxie ale innego mam na Orange PI.
Mam skonfigurowany w domu VPN jak i Wireguarda ale za cholerę nie mogę się dostać do HA przy połączeniu z VPN czy WG.

Ha jest w siecu 192.168.0.0/24
WG - 192.168.192.0/24
VPN - 192.168.199.0/24

Czysty HAOS 9.5 - żadnych modyfikacji ani konfiguracji

Połączenie lokalne - OK
Połączenie z innych podsieci - 400 Bad request - plain HTTP request was sent to HTTPS port

Podrzućcie jakieś pomysły - ewentualnie co podesłać do sprawdzenia.

Pozdrawiam

Witamy na forum.
Zobacz co należy skonfigurować.

Gdyby było to takie łatwe.
Czytałem to w tę i z powrotem

Mój plik config

# Loads default set of integrations. Do not remove.
default_config:
# Http config
http:
  use_x_forwarded_for: true
  trusted_proxies:
   - 172.30.33.0/24
   - 192.168.199.0/24
   - 192.168.192.0/24
   - 0.0.0.0/0
# Load frontend themes from the themes folder
frontend:
  themes: !include_dir_merge_named themes

# Text to speech
tts:
  - platform: google_translate

automation: !include automations.yaml
script: !include scripts.yaml
scene: !include scenes.yaml
 

Z ustawieniami dla Twojej sieci i Proxmox to nie pomogę. Sam korzystam z tunelu Clodflare i HA Core w Docker. Bez VPN, otwierania portów itp.

Oki rozumiem.

Ja nie chcę stawiać tunelu by połączyć się z domu do domu przez zewnętrznego pośrednika. A czasami będąc na home worku zapięty jestem do wydzielonej sieci i by coś sprawdzić w HA muszę zmieniać sieć by to ruszyło.

Zastanawia mnie jeden fakt. Stawiając HAOS nie dodaje żadnych dodatków ale komunikat Bad request 400 jest od NGINX - jest od razu coś wbudowane w HAOS czego nie widać z poziomu GUI?

EDIT:
Nie ma to jak zrobić sobie przekierowanie na routerze które wszystko co wpada na 8123 przekierowuje na 443 starej instancji i szukać przez 2 tygodnie jaki to NGINX zgłasza się na domyślnej wersji systemu HAOS

Temat do zamknięcia

Po prostu miszcz :wink:

1 polubienie