Tablet - brak obrazu z kamery

Witam forumowiczów. Dopiero zaczynam przygodę z HA i natrafiłem na problem z wyświetlaniem strumienia video na tablecie. Tablet nie wyświetla obrazu z kamery w ogóle lub pokazuje obraz statyczny. Sprawdzane w przeglądarce oraz w aplikacji, natomiast na komputerze lub na smartfonie wszystko jest ok. Kamery dodane do HA na różne sposoby: generic, motionEye, Synology oraz WebRTC bez efektu. Tablet Redmi Pad 4. Z góry dziękuję za pomoc.

Masz wszystko aktualne na tablecie zwłaszcza Android System WebView?

Miałem kiedyś podobny problem (Radio samochodowe android) wystarczyło, że zmieniłem na inną wersje w Opcje programisty > Implementacja WebView, restart i zaczęło ponownie poprawnie wyświetlać.

1 polubienie

Android aktualny, a w Opcje programisty > Implementacja WebView dostępny jest tylko Android System WebView, brak możliwości zmiany.

:thinking: W Sklep Play jest WebView Beta, może pomoże uzyskać obraz lub ponowna zmiana, przejście z Bety na standard.
W telefonie rzeczywiście nie mam opcji wyboru WebView (android 12)
/
Jeszcze jedna opcja, swoją kamerę “przepuść” przez
Camera Proxy - Home Assistant
Zmieniając parametry by zmniejszyć ilość przesyłanych danych

1 polubienie

Dziękuję bardzo Ci za pomoc, problemem okazała się być duża ilość danych trafiająca do tabletu. Kamery mam ustawione na wartości maksymalne ze względu na Synology, testowo na szybko obniżyłem w ustawieniach kamer jakość obrazu do minimum i wszystko na tablecie ruszyło. Jutro konfiguracja Camera Proxy i powinno śmigać. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

2 polubienia

Jak masz Synology i pod niego masz Surveillance Station, to możesz mieć integrację DSM pod HA i mieć obraz bezpośrednio ten co daje synek.
image