Tani czujnik ciśnienia atmosferycznego pod HA

Szukam jakiegoś taniego czujnika ciśnienia atmosferycznego którego dam radę zintegrować z HA oraz raczej żeby był pod WIFI/BLUETOOTH bo nie mam jeszcze zigbee (no chyba że wyszłoby taniej dokupić nadajnik zigbee do tego).
Wszystkie czujniki z tego co widzę są razem z temperaturą oraz wilgotnością i innymi takimi i przy okazji jest też ciśnienie ale takowe kosztują 89zł+, nie znajdę nic taniej?

  1. poszukaj w Chinach
  2. tak, barometr jest zwykle “przy okazji”
  3. nie wiemy jak radzisz sobie z DIY (wtedy do wykorzystania są jakieś “gołe” czujniki barometryczne np. taki do użytku z ESPHome, oczywiście nie jest jedynym potrzebnym elementem)

Czyli takie coś.
Ja się z chęcią w to pobawie tylko czy takie coś jest wystarczająco trwałe, nie potrzebuje żadnej obudowy, nie będzie miało na to wpływ temperatury, wilgoci itp itd.
Bo jak tak to wolę poszukać jakiegoś gotowca.

Szklana kula słabo mi działa, chciałeś mierzyć ciśnienie atmosferyczne, więc obudową może być cokolwiek, co nie jest idealnie hermetyczne (mydelniczka?), jeśli chcesz przy okazji temperaturę to już trzeba bardziej pokombinować by ciepło wydzielane przez ESP nie wpływało na wynik pomiaru, więc obudowa płytki MCU musi być termicznie odizolowana od czujnika który ma dobry dopływ otaczającego powietrza
do takich kombinacji na sam sensor używałem dotąd coś w tym guście
https://www.google.com/search?q=filtr+siatkowy+kosz+ssawny&tbm=isch

Nie wiem gdzie planujesz montaż, ale ciśnienie atmosferyczne wewnątrz mieszkania jest takie samo jak na zewnątrz (pomijając chwilowe fluktuacje np. od zamykania drzwi czy okien, ale zasadniczo nie mają one znaczenia).

Jeśli planujesz montaż na zewnątrz (ale po co?) to oczywiście impregnacja elektroniki to podstawa, ale czujnik fabrycznie dostosowany do montażu na zewnątrz nie będzie kosztował 90zł tylko przynajmniej kilkaset zł.

okej, będzie montaż w domu, bez temperatur bo te już mam, zamówie i się pobawię, jak się nie uda to dam znać.
W razie jakby się nie udało i chciałbym gotowca to najtańszy to ten który znalazłem za 80zł czy są jakieś tańsze? System domotyki Aqara czujnik temperatury i wilgotności biały WSDCGQ11LM - Opinie i ceny na Ceneo.pl
(Teraz doczytałem że to zigbee, nie mam zigbee, jest takie coś ale na samo wifi?)
10.52zł 32% OFF|Zestaw stacji pogodowej WiFi 5V BME280 czujnik wilgotności atmosferycznej + 0.96 "wyświetlacz OLED IIC LCD + kabel mostkujący|Układy scalone| - AliExpress
Tu jakiś fajny zestawik z lcd tylko ciekawe czy tak dobrze na nim widać wszystko bo podejrzewam że to tylko tak na fotce ładnie wygląda.
ps. cena to 70zł a nie 10zł jak widać na linku :wink:

Kup w Chinach - to samo będzie tańsze, sam WSDCGQ11LM kupowałem za jakieś grosze, teraz ceny za ten model są absurdalnie wysokie - rzędu 50zł (a masz w ogóle jakiegokolwiek dongla Zigbee?) ale przecież to nie jest jedyny możliwy wybór, po prostu usiądź do poszukiwań jak chcesz tanio.

Jeśli nie masz uczulenia na lutownicę i czytanie dokumentacji, to sugeruję jednak w tym wypadku samoróbkę.
W linku jak zwykle Chińczyk nagiął rzeczywistość - zestaw jest za 70zł, ale sam czujnik jest za ~13zł a MCU za ~11zł, czy potrzebujesz breadboard, kabelki i wyświetlacz zdecyduj sam, trwałe urządzenie i tak trzeba zlutować, a nie pospinać na płytce stykowej (jakkolwiek jeśli masz mierne pojęcie o elektronice, to taki zestaw będzie świetny do nauki, potem sobie zlutujesz na stałe). Idę o zakład, że samodzielnie kompletując sprzęt można uzyskać ciekawszą cenę (jakkolwiek BME280 jest w bardzo dobrej cenie, niedawno te czujniki Boscha’a kosztowały kilka razy więcej).

Ten wyświetlacz ma rozmiar obszaru użytecznego koło 1.5cm x 3cm (realnie nieco mniej - o dziwo w opisie oferty są te informacje - to tak by sobie wyobrazić faktyczny rozmiar wyświetlacza o proporcjach 2:1 i przekątnej 0.96 cala).
Wizualizacja w ofercie to oczywiście Photoshop (lub inny program graficzny), jakkolwiek te wyświetlacze w swoim czasie stosowano faktycznie w odtwarzaczach mp3 i podobnych miniaturowych urządzeniach i ludzie tego używali. Tak jak napisano jest niebiesko żółty - to filtr optyczny w postaci 2 kolorowych pasków (tak naprawdę pod nimi jest wyświetlacz w kolorze białawym, no ale to nie jest rozbieralne, to po prostu zaszłość z czasów przełomu stuleci, gdy podział wyświetlacza na 2 różnokolorowe obszary był wystarczającym bajerem by sprzedać tego miliony sztuk).
Więc by był czytelny trzeba umieścić na nim bardzo mało informacji sporym rozmiarem czcionki (swoją drogą o ile w ESPHome obsługa dowolnego czujnika to śmiech na sali, to jednak do obsługi wyświetlacza graficznego trzeba się nieco przyłożyć, ale nic nie jest niewykonalne).

Jeśli zrobisz ładny użyteczny tutorial budowy takiego barometru (może być i w tym wątku) to będziesz miał dozgonną wdzięczność społeczności :+1:

Ja mam w takiej obudowie (Obudowa na W. Nadprądowy) temperatura, wilgotność, ciśnienie, czujnik światła, aktualnie puszka jest w zapomnieniu.