Tasmota Blitzwolf UV Fontanna dla Kota

Obydwie diody migają na dongle jak próbujesz programować ?

Jest dioda nienieska stale swiatlo, dioda pomaranczowa/czerwona stale swiatlo i dioda czerwona juz na samej tej plytce co chce ja zaprogramowac to ona swieci tylko na czerwono

tam w tej instrukcji jest napisane Detach the Switch from the Relays and use Switchmode 1 with: Backlog SetOption114 1; SwitchMode 1 ale to chodzi po zaprogramowaniu? bo na plytce jest guzik jak rozumiem to o tym guziku osoba pisze ze mam go wylutowac?

Jeżeli dioda na dongle nie mruga przy programowaniu to nie masz polaczenia
Czy pin GPIO0 masz podpięty pod masę?

ale ta niebieska nie mruga tak? bo mruga taka pomaranczowo czerwona jak wlaczam programowanie. GPIO0 czyli piaty pin wkladam do GND i oba kabelki wkladam na ten pin

Wyciągnij dongle z USB podłącz GPIO0 z masa na stale i wtedy wepnij do komputera wybierz odpowiedni port w tasmotizer taki jak masz w Screenshot - 23.06.2021 , 06_21_09

Port za kazdym razem sprawdzam w menager urzadzen i wybieram ten wykryty co do kabla to na stale jest polaczony gnd GPIO0


jak rozumiem mam objaw jak by GPIO0 nie inicjowało polacznia bo to od tego pinu zalezy?

Tak od tego zależy czy będzie w trybie programowania . Spróbuj jeszcze zamienić na donglu RX z TX GPIO0 musi być podłączone przed włożeniem dongla do USB

tasmotizer-1.2_cKntKYmIi7

Swieci sie nowa dioda zielona na dongle

W windows ![Screenshot - 23.06.2021 , 06_21_53|690x388]Screenshot - 23.06.2021 , 06_38_30 zmień baud rate na 115200 i wtedy uruchom tasmotizer

tasmotizer-1.2_CmuAj0LxKW

A jestes wielki!!! Dziekuje Jednej nocy pierwszy raz zrobiłem bramke z esp32 i po wielu glutach techniką pijanego zajaca zlutowałem to dokładnieji twojej dociekliwosci i zadziało:) Tylko nie wiem co dalej mam z tym zrobic:)

teraz juz odlutowuje te druciki i montuje to jak bylo orginalnie czy jeszcze cos mam robic?

tasmotizer-1.2_qT5pP7YmWx

Wrzuciłem ten template ze strony ustawiłem moje mqtt oraz moja siec wifi cos jeszcze mam zrobic?

Trochę poniewczasie, ale jednym z kluczowych kroków była zamiana RX z TX, na zdjęciach z tamtego posta

miałeś spięte
TXD → TXD0
RXD → RXD0
to nie mogło działać - bo linia nadawcza UARTa byłą spięta z linią nadawczą modułu, a linia odbiorcza z odbiorczą (dlatego łączy się to zawsze na krzyż - na tej samej zasadzie, co nie łączysz nigdy wyjścia z wyjściem, a wejścia z wejściem jeśli między nimi chcesz przesłać jakiś sygnał).
Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, że ogarnąłeś to do końca nocy, bo jak widać padłem na twarz w trakcie :smiley: tak swoją drogą te poprawione lutowania wyglądają wprost rewelacyjnie w porównaniu do tego co było na początku.

No mnie intryguje ten fragment o odłączeniu switcha od przekaźnika…

Skoro pytałeś o to jak to czytać, to przypominam, że to gpio0 a nie gp100 - robiąc tego typu literówki nie ujedziesz za daleko (tak, wiem, to było w środku nocy :stuck_out_tongue: ).

Prawdę mówiąc nie sądzę, że chodzi o wylutowanie przycisku (bo to bez sensu - on jest normalnie rozwarty, więc w takim stanie nie ma istotnego wpływu na działanie układu), a niestety dokumentacja projektu jest zbyt uboga by stwierdzić o co chodziło autorowi nie mając sprzętu w ręce, na zdjęciach też nie widać jak to wygląda w ostatecznej fazie.
Przygotowanie schematu zrysowanego z urządzenia jest dość upierdliwe (więc rozumiem czemu go tam nie ma).
Pozostaje prześledzić budowę reszty urządzenia.

Dobrze by było też, żebyś poczytał dokumentację komend Tasmoty (by zrozumieć co robisz, a nie wydawać “magiczne zaklęcia”, których nie rozumiesz)

PS Że tak powiem “musztarda po obiedzie” i teraz już to nie ma znaczenia, ale właśnie zauważyłem “na lewej stronie” płytki wyciągniętej z fontanny, że najprawdopodobniej (miejsce pasuje po głębszej analizie zdjęć) masa oraz porty szeregowe TXD0 i RXD0 modułu są tam ładnie wyprowadzone i opisane jako GND TX RX (więc skorzystanie z choćby jednego pinu pod spodem płytki by ułatwiło lutowanie).

Jeśli ma to być edukacyjny wątek, to dodajmy, że to NIE jest ESP32 tylko ESP8266 (nawet z twojego screenshota widać, że to ESP8266EX)
te SoC’e różnią się dość znacznie między sobą zarówno peryferiami (ESP32 ma np. na pokładzie BT), liczbą linii GPIO, jak i samym procesorem.

Nie powiedzialem ze to jest esp32 tylko ten modul byl w robieniu bramki do czajnika ktory mi Ha znajduje. Jesli chodzi o tutaj plytka mi sie zaprogramowala dodalem ustawienia siedzi ale ani telefon nie widzi mi wifi tasmoty ani nie dodaje sie do routera i nie wiem co mam sprawdzic. Bo teoretycznie wgralem juz tasmote wiec powinienem widziec urzadzenie w wifi po podpieciu zasilania tak?

Zrozumiałem to że wspominasz o czymś zupełnie innym dopiero później - wczoraj tamtego wątku nie czytałem.

Nigdy nie korzystałem z Tasmotizera - na co dzień używam firmware ESPHome, a nie Tasmota, więc pewne kwestie mogą wyglądać inaczej, ale zakładając, że Tasmotizer wysyła konfigurację WiFi (widać to na twoim SS), to owszem urządzenie powinno się połączyć z twoją siecią WiFi (a jeśli podałeś złe dane, to zasadniczo powinno wystartować tzw. “recovery AP”, czyli własnego acces pointa, który jak widzę także jest skonfigurowany - możesz się przekonać czy to zadziała wyłączając swój routerWiFi/AP - wtedy bezwzględnie powinien się uruchomić “recovery AP”).
Zakładam, że wiesz o tym, że chodzi o 2,4GHz.

Doskonała apka pod windowsa, do podstawowego skanowania sieci LAN