Tasmota i konfiguracja Wifi Wave2

Pokusiłem się w końcu ( lenistwo to straszna rzecz ) o konfiguracje routera tj uruchomienie na nim ( Mikrotik ) protokołu WIFI WAVE2 z implementacją standardu WPA3.

Z przykrością informuję iż wtyczki posiadającej Tasmotę na czas pisanie tego postu nie chcą się zalogować gdy aktywne jest WPA3.
Udało mi się zrobić pkt dostępowy hybrydowy ( WPA2/WPA3 ) ale nie oto mi chodziło.
Protokół aktywny mam , na 5Ghz mam WPA3 i o dziwo router ma większy zakres częstotliwości niż przy 802.11N tj na fabrycznej konfiguracji.

Jak się ktoś z Was pokusi aby sobie to uruchomić to na 2.4Ghz dajcie szyfrowanie CCMP bo tylko u mnie takie router przyjmował ( TKIP pominę ) zaś na GCMP, CCMP256,GCMP256 połączenia były odrzucane.

EDIT : 2022-10-07
Po lekurze wyszło mi że soft do układów ESP8266 ( a takie mam we wtyczkach ) nie ma w ogóle zaimplementowanego uwierzytelniania WPA3 , tylko soft skompilowany na ESP32 ma.

Po dalszej konfiguracji routera mam hybrydowy SSID po WPA2/WPA3 na obu zakresach częstotliwości.

Wszystkie w domu moje urządzanie łączą się z routerem za wyjątkiem duetu Intel WIFI-C2D, W10 który przestał się łączyć ( wina softu Windowsowego ) bo ten sam laptop z Linuksem działa.