Tasmota i MQTT integracja

Cześć, mam pytanie,
co definiuje w programie homeassistnt, że nowa encja wysyłająca po MQTT dane, trafi do integracji tasmota lub mosquito? mam 4 gniazda gosund 111, ustawione identycznie a 3 są w integracji MQTT, a jedna uparcie przypisuje się tylko do Tasmoty. Chciał bym mieć wszystko w tasmocie bo można je dodać do zużycia energii w programie.
Jak ręcznie można wymusić aby integracja tasmota miała 4 gniazda?
widziałem plik w folderze /.storage/core_devices.registery, Al ręczna zmiana z MQTT na tasmota nie pomaga.

Definiują to ustawienia Tasmoty w gniazdku.

a konkretniej SetOption19

sam temat czy coś innego? jak pisałem wszystko jest ustawione identycznie…co ustawić w gniazdku aby encja trafiła do integracji Tasmota?

Najwyraźniej nie jest ustawione identycznie - jeśli wymagasz informacji do których trzeba przeszukać dokumentację to daj czas na to. (tj. teraz już patrz wyżej)

1 polubienie

@ozmatox sposoby integracji urządzeń z Tasmota z HA są opisana w dokumentacji Home Assistant - Tasmota. W zależności od ustawień w Tasmota, encja z Tasmoty pojawi się w integracji Tasmota (integracja zgodnie z pkt 1.- Tasmota Integration) albo w integracji MQTT (integracja zgodnie z pkt 3. - MQTT Discovery). O wszystkim decyduje jedna z opcji SetOption19. Oczywiście wszystko można też skonfigurować ręcznie w HA ale ten sposób nie polecam.

2 polubienia

Dobrze, że postanowiłem sobie zrobić przerwę w dodawaniu nowego Gosunda i wpaść na forum, bo też szukałem w integracji w Tasmocie a wskoczyło do Mosquito. Dzięki, ustawienie SetOption19 0 rozwiązało problem.