Tasmota - jak odczytać stan przełącznika w HA

Cześć
Przerabiam nawilżacz powietrza. Zastosowałem moduł D1mini i chcę za jego pomocą odczytywać stan kontaktronu informujący o braku wody.
To jest moja pierwsza styczność z Tasmota, skonfigurowałem tak jak na screenie ale nie mam nigdzie stanu przełącznika ani na stronie www modułu z tasmotą ani w encjach HA.
HA zintegrowałem za pomocą dedykowanej integracji, Przekaźnik jest widoczny i mogę nim sterować w HA

Integracja Tasmota w HA ?
Screenshot - 11.03.2023 , 23_05_06

Parametr SetOption19 0 ustawiony w konsoli tasmota ?

Once you configure the Home Assistant integration every new Tasmota device with SetOption19 0 set will be discovered automatically.

MQTT skonfigurowane w Tasmota ?

https://tasmota.github.io/docs/devices/Wemos-D1-Mini/

Kolega @Robert ma już ten moduł w HA , więc raczej MQTT musiał konfigurować, pytanie jest o stan samego przełącznika , do którego zapewne chce podłączyć czujnik poziomu wody.
Trzeba w konsoli zmienić opcję tego przełacznika, czyli wpisujemy SwitchMode1 15 i zatwierdzamy, po tej zmianie każda zmiana stanu tego przełacznika, zostanie potwierdzona wysłaniem wiadomości “switch1 on, lub off”
Po tej zmianie sterowanie przekaźnikiem 1, będzie możliwe tylko z poziomu HA, lub interfejsu Tasmota, przełącznik nie będzie sterował tym przekaźnikiem

1 polubienie

Dziękuje za informacje.
Nie wiedziałem że żeby używać przycisku trzeba też mieć przekaźnik.
Ten przekaźnik podłączony do GPIO0 to służy do sterowania włączaniem i wyłączaniem urządzenia.