Tasmota problem ze zmianą stanu

Witam. Właśnie zauwazylem u siebie dziwny problem. Jedna z żarówek wifi z wgraną tasmotą przestała reagowac na zmianę stanu. Ale tylko jezeli robię to przez HA. Po wpisaniu IP żarówki mogę nią sterować przez przeglądarkę. Co wiecej nawet zmienia sie wtedy jej stan w HA. Mial ktos podobny problem?
Dodam, że stało sie to nagle, nie robilem w miedzyczasie zadnych aktualizacji…
Tasmota 9.1.0

Sprawdź czy nie zmieniło ci się IP żarówki.
Tasmota masz zintegrowane z HA czy lecisz po MQTT ?

Mam integrację. IP bez zmian. Próbowałem dodać ją ponownie (wlączyłem i wyłączyłem SetOption19) ale nic to nie daje.

Wejdź w konsole tasmoty twoje żarówki w HA kliknij przycisk on/off i zobacz czy w konsoli dostajesz topic z HA w stylu stat/RESULT = {"POWER":"ON"} jeżeli nie to masz problem z topic .
Prawdopodobnie zmieniły ci się nazwy encji dla twojej żarówki, poszukaj w narzędzia deweloperskie encji twojej żarówki np. LED_Board i zobacz czy nie została zmieniona jej nazw np. LED_Board_2

Niestety nic z tych rzeczy. Temat jest OK, encja nie zmienila nazwy.
Najdziwniejsze jest to, że po zmianie stanu żarówki poprzez przeglądarkę, zmienia sie jej stan w HA. Pierwszy raz mam taki problem.

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś to zaktualizuj do najnowszej wersji tasmotę.

Czyli jak zmieniasz stan przycisku w HA temat pojawia się w konsoli tasmota twojej żarówki na on/off ?

W końcu zaczęła działać normalnie. Pomogło wyłączenie (odcięcie zasilania, nie restart). Szkoda, że wczesniej na to nie wpadłem.

@rafkan nie byłem w stanie wgrać nowszego oprogramowania. Mimo, że po probie uaktualnienia do nowszej wersji (minimal) pokazywało, że wszystko sie powiodło, po restarcie cały czas była to wersja 9.1.0.

@artpc po zmianie stanu w HA w konsoli nie pokazywało się nic. Ale sprawidziłem w ustawieniach i topic się nie zmienił.

Dzięki panowie za rady.

Nie ma potrzeby grywania minimal przy aktualizacji. Za to pomaga czasem wgrywanie z pakowanego pliku .gz

1 polubienie