Telefon jako zdalny głośnik

Mam dwa Samsungi, od tygodnia na jednym nie otrzymuję powiadomień “głosowych”.
Dokładniej to telefon mówi ale zamiast podanego tekstu za każdym razem wypowiada
“Ustaw nazwę przetwarzania tekstu na mowę”
Ustawienia telefonu są poprawne - wybrany język, szybkość mówienia, wysokość tonu .
Odtwarzanie i telefon wypowiada poprawnie.

Co to znaczy “Ustaw nazwę przetwarzania tekstu na mowę” :pleading_face:
I jak naprawić aby działało jak dawniej?

Zmienił się sposób wywoływania powiadomienia:

change title to tts_text
change channel to media_stream
1 polubienie

Witam, skopiowałem od kogoś z forum powiadomienia na telefon w NR, ale po aktualizacji aplikacji to nie działa, a ja nie mam pojęcia co mam zmienić. Dlatego mam prośbę abyście mi poprawili poniższy flow:

[{"id":"61c5566b4eda4bcb","type":"server-state-changed","z":"b51e4d11f5e76e4a","name":"falling","server":"63b760bd.55b5e","version":4,"exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityidfilter":"binary_sensor.pressure_falling","entityidfiltertype":"exact","outputinitially":false,"state_type":"habool","haltifstate":"true","halt_if_type":"bool","halt_if_compare":"is","outputs":2,"output_only_on_state_change":true,"for":0,"forType":"num","forUnits":"minutes","ignorePrevStateNull":false,"ignorePrevStateUnknown":false,"ignorePrevStateUnavailable":false,"ignoreCurrentStateUnknown":false,"ignoreCurrentStateUnavailable":false,"outputProperties":[{"property":"payload","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entityState"},{"property":"data","propertyType":"msg","value":"","valueType":"eventData"},{"property":"topic","propertyType":"msg","value":"","valueType":"triggerId"}],"x":110,"y":240,"wires":[["73881d5d139ece5a"],[]]},{"id":"63b760bd.55b5e","type":"server","name":"Home Assistant","version":4,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true,"heartbeat":false,"heartbeatInterval":30,"areaSelector":"friendlyName","deviceSelector":"friendlyName","entitySelector":"friendlyName","statusSeparator":"at: ","statusYear":"hidden","statusMonth":"short","statusDay":"numeric","statusHourCycle":"h23","statusTimeFormat":"h:m"}]

Dziękuję.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że to co udostępniłeś to jakiś pojedynczy nod. I co niby mamy z tym zrobić. Udostępnij kompletne flow z jakiego korzystałeś do tej pory to zobaczymy co trzeba zmienić.

Mam to samo i nie wiem czy to blad konfiguracji telefonu czy powiadomien w HA.

  - service: notify.mobile_app_sm_g975f
    data:
      message: TTS
      data:
        media_stream: alarm_stream_max
        tts_text: Działa poprawnie  

Opis:

/
Mam dwa Samsung`i S10 i S10+
Na 10 działa jedynie w starszej konfiguracji
Na 10+ tylko w nowszej konfiguracji
Taka sama wersja androida (12), taka sama wersja HA aplikacji :thinking:
/
W Narzędziach deweloperskich sprawdź

Mam coś takiego i nie mam powiadomienia głosowego.

alias: stan wjazdowa otwarta
description: ""
trigger:
  - platform: state
    entity_id: binary_sensor.1000f68d1a_lock
    attribute: state
    from: "off"
    to: "on"
condition: []
action:
  - service: notify.mobile_app_zabcia
    data:
      message: Brama wjazdowa jest otwarta
  - condition: state
    entity_id: media_player.sony_tv_2
    state: playing
  - service: notify.android_tv_fire_tv
    data:
      message: Brama wjazdowa jest otwarta
  - service: notify.mobile_app_andrzej
    data:
      message: TTS
      data:
        media_stream: alarm_stream_max
        tts_text: Brama wjazdowa otwarta
mode: single

Ok już sobie poradziłem,jest ok.

A jednak coś jest nie tak ,działa ale w kratkę czasem powiadomienie glosowe jest odtworzone czasem nie,powiadomienie tekstowe otrzymuje za każdym razem.To z bramą nie jest takie ważne jest do testów, gorzej z alarmami które mogą działać podobnie i tego się obawiam.Gdy wymusze akcje w ręcznie w automatyzacji działa za każdym razem.Gdzie szukać błędu?

Wrzucam flow, chyba pełny.
flows (2).json (4,4 KB)

Zgodnie z dokumentacja podlinkowaną kilka postów wyżej zmień w nodzie change payload.data.title na payload.data.data.tts_text lub usuń nod change i zmodyfikuj payload w nodzie function na:

msg.payload =
{
    "data":
    {
        "message": "TTS",
        "data":
        {
            "tts_text": "Ostrzeżenie! Nagła zmiana ciśnienia."
        }

    }
}

2 polubienia

Najprościej tak jak już napisał przedmówca, wszystko spiąć w nodzie function.
flows.json (3,9 KB)

1 polubienie

Dziękuję @fronteri @MariuszT .

odgrzebie trochę temat.
Jak ustawić czytanie na głos na iOS? Powiadomienia dochodzą z HA ale nie czyta ich?