Telefon jako zdalny głośnik

Jak masz podłączone HA w telefonie po adresie wewnętrznym czy zewnętrznym?

offtopic: @eWuPi: to wyjścia ze sterownika PLC:
image
co używasz?


Mam IP zew.

Tak, napisałem sobie skrypt Modbus na MQTT

Używam FATEK FBS i jest OK.
Do tego nakładka ethernet

Ale “szczątkowa” odpowiedź, nie chcę tu prowadzić dyskusji na ten temat. Proszę podziel się szczegółami rozwiązania z wykorzystaniem PLC w wątku Sterowniki w inteligentnym domu. Z góry dziękuje.

Ok, opiszę, miałem taki plan, ale mam dużo do opisywania, bo cały dom na PLC od 10 lat chodzi …

1 polubienie

Tylko to trzeba wpisać w yamla a w NR wpisałem tak:

 msg.payload =
{
"data":
{
    "message": "TTS",
    "title": "wiadomość na zablokowany telefon",
    "data": {
      "ttl": 0,
      "priority": "high"
  }
}
}
return msg;

i teraz nie wiem jak i gdzie dopisać i w które miejsce message: command_screen_on aby się wybudził.
Nic mi nie wychodzi.

Jestem w domu i sprawdziłem czy jest ok ale brak powiadomien. Sprawdziłem wszystko i wygląda ze jest ok a powiadomien nie ma. Po wysłaniu cisza . Ma ktoś jakiś pomysł co sie mogło stać?

Aplikacja Ha na telefonie ma dostęp do powiadomień?
Aplikacja Ha na telefonie - ustawienia - konfiguracja aplikacji - historia powiadomień jest coś na temat TTS ?

wszedłem z zakładkę powiadomienia " brak powiadomien , nie otrzymałeś jeszcze zadnych powiadomien. Dziwna sprawa bo jeszcze wczoraj działało.

Masz 25 :thinking:, kliknij w historie powiadomień

kliknołem i nie ma nic “brak powiadomien”

Wywoła TTS z poziomu Narzędzia deweloperskie ( zrzut wyżej w moim wczorajszym komentarzu)


czy to cos Ci mówi?


Według mnie Twoje nie powie brak

      data:
        ttl: 0
        priority: high
        channel: alarm_stream_max

Wykorzystałeś 500 powiadomień czyli maksymalną ilość na dzień
image

Tak też właśnie myslałem ze jakimś cudem wykorzystane zostało 500 powiadomień. Teraz szukam jaka jest tego przyczyna majac jedna automatyke w NR , zamykanie i otwieranie bramy. Dzis w nocy co chwile dostawałem powiadomienia. Wyłaczyłem telefon i rano miałem wyczerpany limit 500. Dołaczam zrzut z dziennika HA

1 polubienie