Telegram - powiadomiania

Witam, czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć co robię nie tak? Skorzystałem z zamieszczonego na forum procesu informującego o stanie baterii. Powiadomienia na aplikację HA dochodzą bez problemu natomiast nic nie otrzymuję na Telegramie mimo, że w procesie nie ma żadnych błędów (przynajmniej ja takich nie widzę :slight_smile: ). Powiadomiania na Telegramie w innych procesach działają prawidłowo. Pozdrawiam
flows.json (331 bajtów)

Nie znam się, wiec się wypowiem
Chyba nie możesz w “msg.payload” wstawić ten sam “msg.payload”. Ja mam tak

msg.payload =
{
“data”:
{
“message”: msg.wiadomosc.tresc,
}
}
return msg;

Na aplikacji home assistanta dostaje powiadomienia z taką konfiguracja i wszytsko fajnie działa. Niestety na telegramie nic nie dociera

Coś masz chyba nie tak z tą wiadomością do telegrama…

Powinno być coś takiego:

Nie pamiętam już co to jest chatId (jakiś ciąg cyferek u mnie), ustawiłem to jakiś czas temu i zapomniałem…

Edit:
Pierwszy link z googla:

Dzieki za podpowiedź, rzeczywiście teraz działa. Wciaż nie wiem co jest nie tak z poprzednią konfiguracja skoro działa w innych procesach, a tutaj mimo iż wiadomość została wysłana to nie dociera do Telegramu. Dzięki za pomoc, zostaje przy tym rozwiązaniu!

“Nie tak” jest to, że Telegram wymaga innej konfiguracji.

Nie będę się sprzeczał bo wciąż się uczę i poznaję Node Red, natomiast używam Telegram w kilkunastu innych procesach i działa on bez problemu, a jedynie w tym procesie moja konfiguracja nie działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Pozdrawiam