Telegram - używanie grup do powiadomień w Home Asistant

Witam wszytskich jako nowy użytkownik.
Dzięki Arturowi oraz dużej dawce cierpliwości (2 dni) udało mi się w miarę rozpracować powiadomienia poprzez zdefiniowane grupy na Telegramie.
Zdaję sobie sprawę, że w dobie tego co dzieje się na Ukrainie ten komunikator nie jest rozwiązaniem wartym polecenia ale wiem że duża część osób nadal z niego korzysta w HA.
Jeśli jesteście w miarę zainteresowani tematem napiszcie to stworzę dokładny opis - jeśli nie temat do zamknięcia.
Temat grup ogarnąłem bo potrzebowałem powiadomienia na telefon z różnymi dźwiękami - inny chcę mieć do powiadomień, inny do alarmów itp.

pozdr.
zebacz

Masz gotowe rozwiązanie to opisz, jestem przekonany, że znajdą się osoby, które wykorzystają Twoje doświadczenia.

Odnośnie samego Telegram’a - taki artykuł (moim zdaniem dość wiarygodny):

Póki co nie znalazłem go ani na czarnej liście oprogramowania (czyli tego, które zaleca się bojkotować ze względu na wojnę)

ani na białej liście wykluczeń z bojkotu (końcówka powyższej - są tam rosyjskie z lub rosyjskiego pochodzenia firmy sprzeciwiające się wojnie)
https://stand-with-ukraine.pp.ua/Boycott.html#allow-list

Tak przy okazji malutki OFF TOPIC jest też taka webowa aplikacja. która pokazuje jak świat zachodnich korporacji jest bardzo “umoczony” w Rosji (kolorowe przyciski u góry są do filtrowania, domyślnie włączone jest wszystko), aby się nikt nie dziwił - znajdziemy tam też typowo polskie akcenty