Terma KTX4 - grzałka (sterowanie IR)

Cześć,
W jednej z łazienek zainstalowaną mam drabinkę z grzałką elektryczną KTX4 (KTX 4). Według dokumentacji technicznej możliwe jest połączenie grzałki ze sterownikiem ściennym (Grzałka DT-IR). Oczywiście dedykowanym sterownikiem nie jestem zainteresowany.

Ma ktoś jakiś pomysł jak się do tego zabrać?

Pomysł to jest, tylko odrzuciłeś go na wstępie:

  1. kupić fabryczny sterownik IR i podsłuchać lub nawet lepiej - przechwycić jego komunikację i użyć jej w transmiterze alternatywnym.

Pomysły alternatywne:

  1. Można też nieco “na pałę” o ile tylko masz jakiś transmiter IR - możesz próbować wysyłać jakieś kody typowe dla podobnych urządzeń (na 90% jest tam jakaś powszechnie stosowane rozwiązanie, więc cień szansy jest, że prędzej czy później trafisz na jakieś pasujące kody (odbiornik ma sygnalizację, więc szansa, że będzie nieco łatwiej niż “całkiem w ciemno” jest).

  2. Jeśli można się dostać do elektroniki (co wcale nie musi być wykonalne) możesz spróbować zrobić czytelne zdjęcia PCB oraz po zastanych oznaczeniach na PCB i IC poszukać jakiejś dokumentacji w sieci.

  3. Ostatecznie (jeśli jesteś dostatecznie zdeterminowany) poszukać w sieci konstrukcji, których sterowniki IR wyglądają identycznie - może istnieje do nich jakakolwiek sensowna dokumentacja techniczna (bo z tych linków, które podałeś naprawdę nic bardziej interesującego i treściwego nie wynika, poza faktem, że odbiornik sygnalizuje komunikację).

@fronteri też rozważałem zakup grzałki tej firmy, nie zdecydowalem sie jeszcze na model (jest nawet model na Bluetooth). Sterowanie zamierzam oprzeć na smart gniazdku ale mam obawę czy po dłuższym zaniku zasilania, grzałka będzie nadal pamiętać swoje ustawienia, możesz to sprawdzić?

@macek tak, sprawdzę to dzisiaj wieczorem.

Niestety ja użyć gniazdka smart nie mogę. Przewód łączony jest w ścianie pod kafelkami.

Przy remoncie łazienek ostatecznie zrezygnowałem z takiego sposobu wyprowadzenia przewodu z uwagi inne możliwe smart rozwiazania jak np. gniazdko albo moduł dopuszczowy.

Grzałka ustawiona na ‘2’ - wyłączyłem bezpiecznik. Po 30min bezpiecznik włączyłem grzałka sygnalizuje grzanie i w dalszym ciągu ustawiona jest na ‘2’.

To dobra wiadomość :slight_smile:.