Termostat kompatybilny z Zigbee2MQTT

Cześć,

jestem po długiej batalii z instalacją HAOS i parowaniu paru czujników temperatury/higrometrów Tuya z moim Sonoff Zigbee 3.0 Dongle Plus.

Aktualnie wszystko działa (odpukać), kupiłem za to termostaty Appartme no i one już nie działają.
Pomimo informacji o komunikacji przez Zigbee, ten odłam Tuya nie lubi się z moją bramką.
W związku z tym moje pytanie, czy ktoś jest w stanie polecić termostaty które przyjemnie sparują się z moją bramką? Pan chińczyk wymyślił 200 standardów do tego samego protokołu i weź tu się człowieku połap…

Dodam że fajnie byłoby te termostaty nabyć przez Allegro/w Polsce bo zwrot do Pana chińczyka to taka sama loteria jak te ich implementację Zigbee. Albo się uda, albo nie :rofl:.

Pozdrawiam,
Lsi.

Edit:

PS. to są te termostaty które kupiłem (APRM-04-001):

Nie łączą się one do bramki, nie są ani wykrywane, ani aplikacja Tuya nie jest w stanie sparować. Podejrzewam że po prostu wymaga oryginalnej bramki od Tuya.

Ja będę używał Aqara Smart Radiator Thermostat E1 drugi sezon, póki co nie narzekam, działa , nie zawiesza się , nie gubi sieci, bateria wytrzymuje 3-4 miesiące (zależy od intensywności używania). Możliwość sterowania temperaturą z zewnętrznego czujnika, brak wskazania pozycji zaworu. Używam przez Zigbee2MQTT i koordynator ITead_Sonoff_Zigbee_3.0_USB_Dongle_Plus

Czytałem o nich, rzeczywiście polecane przez użytkowników HA, tylko trochę cena odstrasza biorąc pod uwagę że muszę kupić 12.

Jak z głośnością głowic? Jesteś w stanie powiedzieć kiedy zaczynają działać?
Ja akurat mam głęboki sen ale żona… :upside_down_face:

Z ciekawości, ile zapłaciłeś za swoje?

Tak zdecydowanie słychać kiedy działają, mnie i żony nie budzą w nocy choć blisko do nich.

Niby są wspierane White-label Essentials 120112, TuYa GTZ02, Revolt NX-4911, Unitec 30946, Tesla Smart TSL-TRV-GS361A, Nedis ZBHTR10WT, TCP Smart TBUWTRV, Brennenstuhl HT CZ 01, Appartme APRM-04-001

Edit: Parowanie →

  • naciśnij 3x przycisk przedni, aby wejść w tryb parowania (dioda LED zacznie migać na zielono)

Jeśli pojawi się ostrzeżenie, że model jest niezdefiniowany, co może się zdarzyć po usunięciu urządzenia. Spróbuj ponownie usunąć go z sieci w trybie parowania.

2 polubienia

To ciekawe, przyciśnięcie głowicy na 3s powoduje aktywację child lock, a nie tryb parowania.

Zaraz zejdę i jeszcze raz spróbuję, dzięki. Może coś źle robię.

Edit:

A to Ci dopiero… rzeczywiście udało się sparować.
@MariuszAK serdecznie dziękuję.

Proszę o pomoc
mam dwa zawory


jeden jest wspierany drugi niestety nie
Czy macie jakiś sposób albo konfigurację do zaworu
https://allegro.pl/oferta/glowica-termostatyczna-zigbee-3-0-gise-tuya-14661405900
Oba zewnętrznie wyglądają tak samo i tu mnie Chińczycy zrobili :expressionless:
Próbowałem Z2M dodać
external_converters:

ale niestety poległem

Działający

A drugi “wygląda identycznie” nie działa

Różnice po zakupie znalazłem tylko jak z tego g… wybrnąć :slight_smile:

P/s szybciej odpisujesz niż ja edytuję :))

Ale wiesz o tym, że nie możemy przeglądać tego co widzisz na swoim koncie w Allegro (chyba że udostępnisz też dane logowania, czego nie polecam).
edit:
OK teraz lepiej, zobacz jeszcze jaki śmietnik wywaliłem z tego lepszego linka

Pomijając powyższe, na podstawie oferty handlowej najprawdopodobniej i tak nie da się stwierdzić jak się zgłasza dany sprzęt.

I “znajdź 20 szczegółów którymi różnią się obrazki”

Odświeżaj czasem okno w przeglądarce, bo inaczej nadpisujesz to co poprawiam w twoim poście.

Metod jest wiele

  1. zwrócić sprzedawcy (szczerze - na twoim miejscu wybrałbym właśnie to rozwiązanie)
  2. włożyć do szuflady i poczekać aż inni się tym zajmą
  3. napisać sobie konwerter

To nie edytuj tylko kontynuuj dyskusję w kolejnych postach jak to bywa w normalnych dyskusjach na forach (może dodam, że mam problem z kilkoma klawiszami w klawiaturze, więc nie jet łatwo pisać szybko, bo muszę poprawiać autokorektą albo przeklejkami fragmentów)

włożyć do szuflady i poczekać aż inni się tym zajmą
Tak też zrobię :slight_smile: Dzięki