Termostat ścienny zigbee2mqtt

hej, wydawało mi się, że nie żądam wiele, ale okazało się jednak, że trudno coś znaleźć.
Szukam termostatu:

  • ściennego, dopuszkowego, zigbee router
  • obciążalnego (do ogrzewania podłogowego)
  • który zintegruje się z HA
  • który będzie prezentował aktualną temp z dokładnością do 0,1°C
  • który pozwoli na ustawienie temp docelowej z krokiem co najmniej 0,5°C (z panelu i z HA)
  • który będzie miał histerezę min. 0,5°C

jakby był czarny i dobrze wyglądał to też byłoby super :slight_smile:

zdziwiłem się, ale większość termostatów w ekosystemie tuya ma dokładność i histerezę 1°C - co wg mnie jest nieakceptowalne.
trafiłem tylko na jeden taki model Avatto ZWT100-16A 121.17zł 45% OFF|AVATTO Tuya WiFi inteligentny termostat regulator temperatury do elektryczne ogrzewanie podłogowe wody/kocioł gazowy pracy dla Yandex Alice Alexa|Moduły automatyki domowej| - AliExpress - jest prawie dobrze:
{ "backlight_mode": "high", "child_lock": "UNLOCK", "current_heating_setpoint": 23.5, "deadzone_temperature": 0.5, "linkquality": 224, "local_temperature": 23.3, "local_temperature_calibration": -0.6, "max_temperature_limit": 30, "preset": "temporary_manual", "running_state": "heat", "schedule_holiday": "08:00/23.0°C 23:00/21.0°C", "schedule_weekday": "06:00/24.0°C 08:00/23.0°C 11:30/22.5°C 12:30/23.0°C 19:00/24.0°C 22:00/21.0°C", "sensor": "internal", "system_mode": "heat", "working_day": "5-2", "factory_reset": null, "frost_protection": null }
ale chyba trafiłem na wadliwy egzemplarz - jasność wyświetlacza jest tragiczna - praktycznie widać cokolwiek na nim tylko w całkowitej ciemności
image

EDIT:
nie wiem czy to istotne: HA na proxmox (rozważam unraid), multibramka skyconnect.
czy ktoś ma podobny model i mógłby podzielić się wrażeniami na temat jasności podświetlenia. Ew. zaproponować inny model spełniający wymagania ?

Najlepiej zaczynać poszukiwania informacji od instrukcji.
Czytamy w niej:

oczywiście przejrzałem zarówno instrukcję oraz logi mqtt z tego urządzenia. Chodzi o to, że ekran jest prawie niedostrzegalny w najjaśniejszyn trybie zdjęcie było robione na ustawieniu backlight_mode": “high” (czyli wartość 3). na wartościach 1 i 2 praktycznie nie widać nic.

Ten sam model jest na Allegro u kilku sprzedawców. Na Twoim miejscu kupiłbym, sprawdził i zwrócił. Będziesz pewny czy ten typ tak ma…

no właśnie tego na allegro nie ma. są tylko 3A - zwierne do bojlera. a nie ma 16A obciążalnych do ogrzewania podłogowego :frowning:

Nie napisałeś nic o tym jakiego oprogramowania dla Zigbee używasz, domyślam się tylko, że chodzi o Zigbee2MQTT. Dopytam, czy funkcja wysyłania komendy backlight_mode działa i widać różnicę w ustawieniach jasności?

napisałem, że korzystam z z2m. wysyłanie backlight_mode działa, tylko że na max jest i tak ledwo widoczny tekst, a pod niektórymi kątami wcale nie jest widoczny

Ja bym zwrócił sprzedawcy, to jest wada fabryczna lub błąd konstrukcyjny.

Nie myślałeś o jakimś modelu który ma normalny wyświetlacz LCD zamiast pracującego w negatywie?

To akurat typowa wada kiepskich wyświetlaczy LCD, ale te pracujące normalnie (tak jak wymyślono tą technologię kilkadziesiąt lat temu) zamiast w negatywie są zazwyczaj bardziej kontrastowe.