Termostat wifi z HA

Witam czy ktoś używa takiego termostatu z HA.Czytałem że przekłamuje i przekazuje 2 razy większą temperaturę do HA.

Cześć, czy polecicie jakiś termostat do elektrycznego ogrzewania podłogowego (folia grzewcza) ? Może być po wifi lub z-wave lub jeszcze coś innego. Oczywiście do współpracy z HA (najlepiej komunikacja lokalna) - dane z czujnika(ów) i możliwość sterowania z HA tak jak przy panelu termostatu. Potrzebuję 3szt (3 osobne strefy ze średnim obciążeniem 1500W każda). Wiem że są na rynku termostaty np.500-600 zł/szt, ale interesuje mnie budżetowa sprawdzona wersja.

Hej, nie musisz mieć termostatu. Kup sonoff th16 z czujnikiem temperatury. Jeżeli masz powyżej 3000w te folię IR to koniecznie dodatkowy stycznik, ja kupiłem taki:

Za pomocą sonoffa steruje stycznikiem a on dopiero foliami. Całą resztę ogarniesz w HA.

Czy w tym sonoff th16 zostawiłeś firmware czy zmieniałeś go ? Celem jest oczywiście sterowanie przy użyciu HA, ale chodzi mi też o to, aby w przypadku wysypania się HA ten sterownik niezależnie ograniczał wzrost temp. powyżej np. 25 oC - zabezpieczenie przed usmażeniem folii grzewczej. Jak to rozwiązałeś u siebie ?

Hej, firmware zmieniony. Co do usmażenia folii to raczej się nie da tego zrobić :wink: prędzej powygina panele czy też deski ale samej folii nic nie będzie :wink: Moja folia nagrzewa sie max do 45C co samej folii nic nie zrobi, natomiast dla paneli nie jest to zdrowe, nawet dla tych przystosowanych do ogrzewania podłogowego.

edit:
Przepraszam sprawdziłem i w tym przypadku mam akurat soft sonoff więc jest możliwość ustawienia zadanej temp. Nie sprawdzałem jak to współpracować będzie z HA bo jak ustawisz przedział inny niż w HA to na pewno będzie robić to co w chmurze sonofa, z drugiej strony jest problem w ustawieniu takich samych wartości bo w HA mam korekte temperatury zrobioną więc będzie się rozjeżdżało z tym co jest w chmurze. Trzeba by się było pobawić.