Termostaty i zewnętrzny czujnik temperatury

Nie wiem gdzie ten teat “wcisnąć” więc w razie czego proszę o przeniesienie.

Otóż z powodu tego iż jestem w mieszkaniu gdzie są podzielniki ciepła zamontowałem głowice termostatyczne MOES BRT-100-TRV oraz czujnik temperatury Aqara/ Xiaomi WSDCGQ11LM. Celem jest oczywiście aby automatyka w termostacie lub w HA która decydowałaby o sterowaniem ogrzewania na podstawie powyższego czujnika temperatury. Jednak na początku miałem rozkminę dlaczego są jakby dwie sprzeczne informacje iż termostat jest zamknięty, ale pozycja 25% i dość długo szukałem tej informacji, a przez ten czas testowałem różne metody, w tym jedną którą dał Koennk już nieaktualna. Okazało się iż produecnt głowicy specjalnie zrobił coś takiego by nie przesyłać danych o pozycji bolca póki nie aktywuje się ekranu w głowicy w celu oszczędzania baterii, a zamknięty/otwarty zawór jest jak najbardziej ciągle aktualizowane. Zanim się o tym dowiedziałem to testowałem z HACS “Better termostat”. Spróbuję to przetestować jeszcze raz. Jednak szukam sposobu który zadziała na 100%, a nie mogłem znaleźć do tej pory tej informacji. Fajnie by było aby głowica wyświetlała temperatury z czujnika Aqara ale to chyba akurat niewykonalne :wink: