Testy integracji usług kurierskich dla PL

Witam. Takiego posta znalazłem… Z tego co pamiętam, ktoś szukał takiego rozwiązania:

Autor: Kuba Wołaniem
Źródło: Home Assistant Polska

Cytat:
Czy ktoś z Was jest chętny na przetestowanie mojego forka integracji Mail And Packages?
Dodałem do niej obsługę następujących serwisów pocztowych/kurierskich:

Powinno łapać numery trackingowe powyższych serwisów. Nie testowałem jeszcze Amazona bo ma jakąś dziwną konfigurację, której nie rozumiem - trzeba podać “Amazon forwarded email address”?

Chciałbym w przyszłości dodać:

  • obsługę kodów + QR kodów do paczkomatów
  • adresy URL do śledzenia
  • kody odbioru (Poczta Polska)
  • numer telefonu do kuriera

Repozytorium:

Opis konfiguracji/instalacji w oryginalnym repo:

Dla GMaila trzeba wygenerować hasło aplikacji:

Jak wszystko pójdzie sprawnie i dopiszę testy to zrobię PR do głównego repo.
W międzyczasie można zgłaszać sugestie/bugi w Issues w moim forku.

Jeśli Ci się podoba to co robię, możesz postawić mi kawkę :wink:

Koniec Cytatu.
Ps. Z komórki piszę, jak wejdę na kompa to poprawie cytat.

2 polubienia

Cześć
Zainstalowałem oryginalna integracje, podmieniłem plik const, wykrywa nasze lokalne firmy kurierskie.
Testowo kupiłem coś z amazon ale jakoś nie widzę tego na liście, czekam aż coś wpadnie z inpost.

Może coś nie tak ustawiłem ale encje co kilka minut stają się niedostępne, zainstalowałem także wersję beta i nadal to samo.

Ciężko dodać drugi konto, mam outlook i Gmail i wiem że Gmail musi być kod dostępu wygenerowany ale coś nie chce się podłączyć.
W nazwie host w Gmail wpisujemy
Imap.gmail.com…?

Proponuję włączyć się w wątek na grupie na Facebooku. Tam autor odpowiada bezpośrednio na zgłaszane błędy.

Z pewnością to przetestuję, ale skoro źródłowy projekt jest aktywny to liczę na szybki PR.
Prawdę mówiąc pomysł z grupą FB jest słaby - po to są odpowiednie narzędzia githuba, aby z nich korzystać.

Autor szuka każdej możliwej opcji do testowania, nie każdy użytkownik HA używa na co dzień GitHuba i wie jak z niego korzystać… podejrzewam ze stąd ta akcja na FB

Cześć wszystkim, próbowałem konfigurować M&P pod kątem InPost i niby cała konfiguracja przebiega prawidłowo (konfiguracja skrzynki + wybór przewoźników) ale InPost mimo zamówień i maili które dostaję na skrzynkę pokazuje “0” (innych przewoźników nie miałem jak zweryfikować).
Komuś udało się to ustawić dla InPost?

pozdrawiam

Edit:

DPD działa dostałem maila ws przesyłki i pojawiła się adekwatna informacja na HA. Niestety InPost nie działa. :frowning: Jest szansa jakoś to naprawić?

Edit 2:

Rozwiązane…
Stary config dla Inpost, który zmienił tematy maili przez co integracja ich nie rozpoznawała.
W pliku “consty.py” wiersz 329 - 359 mamy konfigurację odpowiedzialną za inpost. Można tam edytować z jakich adresów wysyłane są powiadomienia i jaka musi być treść w temacie aby warunek był spełniony. I tak też testowo można sobie ustawić swoją skrzynkę aby sprawdzić czy działa :wink: