Times of the Day

Jest taka integracja w HA jak TOD. Kombinuję jak za jej pomocą zrobić taki sam sensor, ale działający o różnych porach w zależności czy to jest dzień tygodnia, czy weekend. Rozumiecie? Chodzi mi np. o to, że poranek w tygodniu jest od 6 do 9, a w weekend od 8 do 10. Przykładowo. Ktoś to rozwiązywał? Bo w dokumentacji tego nie ma: Times of the Day - Home Assistant

Integracja TOD działa tylko w obrębie 1 doby. Nie da się rozróżniać dni tygodnia.
Ja do automatyzacji, wyzwalanych w zależności od dni tygodnia używam integracji Workday.
Z kolei w Node-Red, nody BigTimer i CronPlus

Skoro nie ma rozwiązania, to trzeba poszukać albo napisać. Znalazłem jakiś kod, przerobiłem pod siebie i teraz testuję. Może ktoś spojrzy łaskawym okiem czy jest ok, czy coś jest do zmiany, by było lepiej. Jak na razie pokazuje, że działa. Zobaczymy jak wypadnie w weekend :slight_smile:

sensor:
  - platform: template
    sensors:
      my_tod:
        friendly_name: "MyToD"
        value_template: >
          {% if is_state("binary_sensor.workday_sensor", "on") %}
          {% if now() < today_at("06:15") %}
          noc
          {% elif now() < today_at("08:00") %}
          poranek_w_tygodniu
          {% elif now() < today_at("17:00") %}
          praca
          {% elif now() < today_at("23:00") %}
          wieczór
          {% else %}
          noc
          {% endif %}
          {% else %}
          {% if now() < today_at("07:00") %}
          noc
          {% elif now() < today_at("10:00") %}
          weekendowy_poranek
          {% elif now() < today_at("17:00") %}
          weekend
          {% elif now() < today_at("23:00") %}
          wieczór
          {% else %}
          noc
          {% endif %}
          {% endif %}

Zedytowałem kod, bo znalazłem mały błąd. Noc trwała tylko do północy a status “poranek” był od północy. A to trochę bez sensu :slight_smile:

w nodered można doinstsalować weekday - można definiować każdy dzień tygodnia lub workday, czyli kiedy dni pracujące, może coś to pomoże