Tinycontrol Lan kontroler i AHT20

A ja mam pytanie takie czy da się taką malinę z tym sensorem aht 20 podłączonym pod I2c podłączyc po ip do drugiej maliny gdzie jest home assistant
z góry dzieki

Pytanie jest trochę z gatunku: “Czy samochodem można zwieźć cegły do Otwocka?”
Odpowiedź: można.

Podobno w światku open-source można wszystko, ale chyba nie liczysz na tutorial.
Odpowiedź brzmi: można, ale musisz samodzielnie to ogarnąć, jesteś programistą?

Jeśli tak, to tu masz dokumentację (oczywiście to tylko na start)


Powyżej masz działające rozwiązanie oparte na ESPHome, które niewątpliwie ma większy sens ekonomiczny niż angażowanie drugiego SBC i pisanie od zera oprogramowania.

Z pewnością sporo znajdziesz w sieci, ale bierz pod uwagę, że takie rozwiązania jak ESPHome by działały “z pudełka” zajęły setkom ludzi kilka lat (a dodaj do tego, że przytłaczająca większość opiera się na już istniejących innych projektach)

PS W linkach w tym wątku jest wspomniane rozwiązanie, które powinno umożliwić zintegrowanie po MQTT, ale nie wiem czy w ogóle czytałeś ten wątek, bo chyba byś nie pytał?

To może inaczej a jest inny sposób żeby to zrobić nie musi być home assistant

Może napisz konkretnie co chcesz uzyskać, skoro rozwiązania do znalezienia powyżej to za mało?

Mam dwie maliny w dwóch miejscach i chce podłączyć do nich po jednym czujniku am2301B. I mam tez LK 3.8 chciałbym to wszystko miec pod jednym panelem
z góry dzięki

Oba te czujniki są obsługiwane przez ESPHome, więc gdybyś się nie upierał przy 2 RPi a zamiast tego użył 2x ESP (jako MCU które obsłuży czujniki lokalnie w 2 miejscach) to mógłbyś użyć ESPHome

a skoro już masz 2 maliny to jedną użyj na instalację HAOS a drugą jako moduł wyświetlacza (kiosk mode).

To jest rozwiązanie “po najmniejszej linii oporu”, możesz też użyć po prostu 2 instalacje HAOS zlinkowane po sieci (jako “master+slave”), ale wtedy lokalne czujniki stają się walką, bo obsługa GPIO we wrześniu została wycofana z oficjalnych wydań.

PS Stosując moduły ESP w charakterze MCU nie jesteś uwiązany do ESPHome - są też inne projekty na ich bazie (które prawdopodobnie powinny obsłużyć takie czujniki “z pudełka”, mi się nie chciało kopać po ich dokumentacji, ale sam to możesz zrobić skoro szukasz rozwiązania - popatrz np. na Tasmota i OMG).

Witam
Dzięki za podpowiedź jeśli chodzi o maliny to mogę z nich wogóle zrezygnować.
Może powiem tak szerzej o tym jaki mam projekt. Mam dwa czyjniki temp ds18b20 plus do tego zew czujnik tem i wilgotnosci zewnetrzny i to wszystko podpiete pod Lan Kontroler 3.8 jeszcze będę podpinał do Lan kontrolera zew czyjnik wiatru i desczu taka mini stacja meteoroligiczna. Ale oprócz tego chcę jeszcze na poddaszu miec czyjnik temp i wilgoci ale Lan kontroler ma tylko mozliwosc podlaczenia jednego urzadzenia pod I2c niestety. Oprócz tego mam w garazu UPS i tam tez czujnik tem i wilgoci plus czujnik szamba. I to wszystko chcialbym kontrolowac z poziomu Home Assistant. Dlatego juz mam maline z HA i nia kontroluje LK plus UPS i chcialbym jeszcze te dwa czujniki poddasze garaz szambo i jak by sie dalo to odczyt pieca gaazowego termet kiedy sie zalacza. Więc nie musze mieć malin mogę się przerzucić na te esp826 bo widzę ze to są jakieś z wifi moduly. Tylko pytanie czy to wszystko da się tak ogarnać dzięki raz jeszcze

Haha (stąd odpowiedź od czapy), grunt to napisać w sposób jasny i klarowny. Chyba to przeniosę do jakiegoś bardziej pasującego wątku, albo wydzielę osobny.
edit: zrobione

A pytałeś może u źródła? Bo chyba pytasz na niewłaściwym forum
https://forum.tinycontrol.pl/

Przecież napisałem że LK ma ogranicznenie do jednego czujnika AM2301B.
Jakby się dało to bym nie szukał

Gdybyś na początku napisał, że chodzi o Lan Kontroler (o którym nie mam bladego pojęcia i nie mam ochoty się doszkalać w tym względzie) byłoby prościej, szklana kula mi zamula, jak miałem zgadnąć co masz na myśli pisząc LK?

Jak widzisz sądziłem, że chodzi Ci o czujniki TH i CO2.

Może ktoś ma LK i się pochwali wiedzą, bo ja nie.

Spoko LK ma się dobrze kolega tu z tego forum pomógł jedna malina zostaje a do tego pójdą ESP dwie szt i będzie git
Z góry dzieki

Ja pomiaru temp. zrobiłem sobie takie coś.
Masz gotową płytkę z wyjściami aby między ścieżkami wlutowac rezystor 10k i podpiąć esp8266, soft już jaki chcesz ja mam espeasy.Mam dwie sztuki na jednym mam dodatkowo wyciągnięty jeszcze czujnik temp,ciśnienia i wilgotności. Chyba bmp280.
Jeśli mało następny rozdzielacz max chyba 12 pomiarów.