TRADFRI short + control outlet

Mam takie nietypowe zapytanie. Może mnie naprowadzicie na rozwiązanie. Mam z Ikea przycisk i gniazdko jak w tytule. Steruje tym podświetleniem przy lustrze w łazience. Z nieznanych mi przyczyn już 3x samoczynnie się włączyło światło. Nie ma raczej problemu z zasięgiem, bo wszędzie są dość dobre poziomy, w okolicy 80. Dziś zarejestrowałem, że na przycisku pojawił się stan o 11:27 kiedy nikogo nie było w domu. No i światło się włączyło. Nie bardzo wiem, co może być przyczyną takich samoczynnych interakcji. Automatyzacje mam wpięta w NR i zastanawiam się, czy tam nie stworzyć jakiegoś warunku, który by kontrolował ten stan i w razie czego blokował niepotrzebne włączenie.

Dodam, że TRADFRI short ma w OTA aktualizacje, ale za nic nie chce ona przejść.

Nie umiem pomóc (problem wydaje się pochodzenia konfiguracyjnego), ale sprawdzaj w takich wypadkach czy nie było krótkiego zaniku zasilania.

OTA w przypadku urządzeń bateryjnych trwa “wieki” (aktualizowałem kiedyś inne piloty Ikea z integracji ZHA i trwało to 3-4 godziny od zainicjowania aktualizacji, więc warto to puścić na noc, z oryginalnej bramki nie da się sprawdzić postępu aktualizacji, ale też trwa ona godzxinami).

No właśnie to chyba nie zanik napięcia. Sam przycisk jest przecież bateryjny, a dostaję takie wyniki (przykład dzisiaj z nocy):
image
Jak gdyby sam się wyzwalał. Ale nie mam pojęcia, dlaczego powstaje ta akcja.

Co do OTA to po zrobieniu mam coś takiego:

MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/bridge/log', payload '{"message":"Updating 'IKEA TRADFRI short' to latest firmware","meta":{"device":"IKEA TRADFRI short","status":"update_in_progress"},"type":"ota_update"}'
MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/IKEA TRADFRI short', payload '{"action":null,"battery":87,"linkquality":48,"update":{"state":"available"},"update_available":true}'
MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/bridge/log', payload '{"message":"Update of 'IKEA TRADFRI short' failed (Device didn't respond to OTA request)","meta":{"device":"IKEA TRADFRI short","status":"update_failed"},"type":"ota_update"}'
MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/bridge/response/device/ota_update/update', payload '{"data":{"id":"IKEA TRADFRI short"},"error":"Update of 'IKEA TRADFRI short' failed (Device didn't respond to OTA request)","status":"error","transaction":"m937l-2"}'
Update of 'IKEA TRADFRI short' failed (Device didn't respond to OTA request)

—edit----
Może samą akcje w NR mam źle napisaną?