Tryby działania przełącznika

ok dzieki pewnie tak zrobie, zauwazylem ze gdy za dlugo przytrzymam przycisk to przekaznik nie reaguje czy to tez jest ograniczenie przekaznika dopuszkowego i poprostu klikniecie w przycisk dzwonkowy musi byc krótkie?

Trochę z ironią (bez obrażania się): a skąd niby mam wiedzieć co to za “przekaźnik” - definicja co to jest Przekaźnik – Wikipedia, wolna encyklopedia, szklanej kuli nie mam, z kart tego nie wywróżę, czasu na zabawę w sto pytań nie mam :wink: . Im więcej szczegółów, konkretów, dodatkowych informacji przekażesz tym będzie prościej i szybciej.

z pierwszego postu gdzie wrzuciłem linka do niego ?

@Kastel_Santorino w pierwszym poście piszesz: “do jednej puszki wrzucę więc coś takiego → przekaźnik” czyli planujesz wrzucić a teraz okazuje się, że chyba (?) już kupiłeś ten “przekaźnik”. Na rysunku swojej instalacji też zaznaczyłeś “przekaźnik”, to ten stary czy ten nowy? Jest tyle niejednoznaczności, rozbieżności przez które niepotrzebnie tracimy czas.

2 polubienia

wszedzie gdzie wspominam o przekaźniku mam na myśli przekaźnik który zalinkowałem, nigdzie nie pisałem o innym przekaźniku

Odpowiem krótko, to co planujesz jest awykonalne w taki sposób jak marzysz.
Zastąp te przełączniki z 1 linka zwykłymi przyciskami i będziesz miał to co chcesz uzyskać technicznie.

Masz też drugą opcję - spytać w sklepie, jeśli sklep odpowie na piśmie, że się da, to będziesz miał podstawę do zwrotu, gdy się jednak nie da.

Amen.

1 polubienie

to juz sie dowiedzialem wczesniej i zdecydowalem uzyc przyciskow dzwonkowych. Pojawil sie problem że gdy za długo przytrzymam przycisk dzwonkowy to swiatlo albo mruga albo sie nie zalacza

Nie minęły 2 tygodnie - skorzystaj z prawa do zwrotu bez podania przyczyny.

i jak to rozwiąże problem z mruganiem i nie załączaniem?

Kupisz inny model innego producenta.

Ewentualnie jeśli zweryfikujesz, że masz spapraną instalację ściągniesz tego, kto Ci ją zrobił i niech poprawi.

ale ja chce sie tylko dowiedzieć czy to moze byc kwestia przelacznika a moze konfiguracji, a moze poprostu tak ma byc i trzeba to zaakceptować, ewentualnie jak to sprawdzić mam kupione kilka innych przekazników i sciemniaczy dopuszkowych (różnych firm) i ze wszystkimi jest podobnie. A co do instalacji to narazie jest ona koncepcyjna czyli poprostu przewody na stole, 5 włączników przekaźnik i żarówka

Generalnie to sprawdź “na stole” zgodnie z dokumentacją producenta, nie wiem co masz na myśli pisząc o “długim” wciśnięciu przycisku, może istotnie przeginasz.

Przy sprawdzaniu “na stole” upewnij się gdzie masz L, a gdzie N, większość modułów nie znosi odwrotnego podłączenia.

podlączone mam dobrze, dłuższe przycisniecie to np 2-3s a nie klikniecie półsekundowe

W praktyce nikt tak długo nie przytrzymuje klawisza, więc producenci raczej ignorują takie przytrzymania lub właśnie tworzy to nieprzewidywane zachowanie.