Jednak ten przekaźnik reaguje na impuls (wcisniecie przycisku dzwonkowego) jeśli cały czas będę podawać napięcie na złącze od switcha to światło się nie przełączy. Używał ktoś z was może tego włącznika i wie czy da się go tak skonfigurować żeby działał jak dzwonkowy (tylko pik napięcia a nie ciągłe napięcie)?
a czemu nie normalne przyciski? bo mi się podobają te konkretne, pozatym tylko w tym przypadku będę mieć je spięte z przekaźnikiem, w reszcie mieszkania będą bez przekaźnika bo będzie jeden per lampa, a chciałbym mieć wszędzie takie same
Czy w tych kilku miejscach znajdują sie kable do zapalania tego światła lub inne przewody z przycisków do zapalania tego światła? Jak wyglada instalacja elektryczna tego światła i przełączników na korytarzu?
4 puszki gdzie dochodzi przewód z czterema żyłami - Ochronny, N, L i sygnał załączenia
Jedna puszka gdzie mam podłączone L i N z rozdzielnicy oraz L i N od lampy
do puszki z punktu 2 chce wrzucić przekaźnik (lub ściemniacz) i sterować nim przyciskami z innych puszek, gdy zrobie to na zwykłych przełącznikach dzwonkowych działa to dobrze, dlatego potrzebuje wiedzieć czy przełącznik który wysłałem ma możliwość skonfigurowania go żeby pracował jako dzwonkowy, nie chce spinać tego softwarowo bo po pierwsze opóźnienia a po drugie przy awarii HA nie będę mieć światła w korytarzu
Ten przewód w tych 4 puszkach to ten sam przewod i konczy sie w “jednej puszce gdzie mam podłączone L i N z rozdzielnicy oraz L i N od lampy”? Jeżeli tak to w tych 4 puszkach instalujesz przyciski dzwonkowe, łączysz równolegle z przyciskiem dzwonkowym w puszce z obwodem swiatla a wszystko podłączasz do modułu z przekaźnikiem, ktory musi być sterowanym impulsem. Zaproponowany przez Ciebie moduł będzie trudno upchnąć w standardowej głębokiej puszcze, miałem podobny i oddałem.
A ten przełącznik - Przełącznik 2 obwodowy biały Seria KT ZigBee TUYA - to też moduł z przekaźnikiem
Jak dla mnie słaby wybór i nie chodzi mi o estetykę (o gustach się nie dyskutuje) ale o aspekty techniczne, bo jak widać problemy są już przed zakupem.
Tuya
brak instrukcji, dokumentacji sprzętu i utrzymywania standardów
brak wsparcia sprzedawcy, chociaż ma obowiązek dostarczania instrukcji
słaba konstrukcja już na etapie projektowania przeczytaj jedyną opinię na stronie sklepu, którą potwierdza @macek
Nie rozumiem dlaczego ograniczasz się do jednego modelu przy wyborze.
Można założyć tradycyjny łącznik/przycisk dowolnego producenta i dowolnie przebierać w urządzeniach smart do zainstalowania w puszce pod nimi.
Czy masz plan na te sprzęty gdy okaże się, że padają jak muchy, a okres rękojmi się skończył?
Moje subiektywne odczucie - Twoje argumenty bardziej przybliżają mnie do podejrzenia Cię o kryptoreklamę sklepu niż poszukiwanie logicznego rozwiązania. Zwłaszcza, że to Twój pierwszy temat i wskazanie na konkretną witrynę.
Zapytalem tylko o mozliwośc konfiguracji konkretnego przycisku, nie interesuje mnie to jak mogę to inaczej zrobić bo wiem że mogę to zrobić przełącznikami dzwonkowymi, wszedzie w mieszkaniu będę mieć ten przycisk bo mi się podoba i mogę nim sterować z aplikacji, nie chce na korytarzu instalować innego włącznika.
Podałem link do sklepu bo tak było łatwiej wskazać konkretny model a ten sklep jest pierwszy w google,
Ogólnie to szukam odpowiedzi na pytanie czy ten przycisk da sie przestawić w tryb dzwonkowy i jeśli nie to czy są jakieś inne przyciski na zigbee które mozna przestawić w taki tryb bo chce mieć wszędzie te same przyciski - w pokojach sterowane z aplikacji a w przypadku korytarza aplikacja sterować będzie przekaźnikiem w puszcze, nie chce do każdej puszki pod przełącznik wrzucać kostki z przekaźnikiem skoro mogę mieć przycisk który działa po zigbee i zajmie mniej miejsca w puszcze
no osiągne to ze jak nie będzie sie dalo ustawić trybu dzwonkowego to przekaznik nie będzie działać bo jak włącze jeden przycisk to będę mieć caly czas stan wysoki dopóki nie klikne tego wlacznika drugi raz, gdy wcisne inny przycisk swiatlo nie zgasnie tylko dwa przelaczniki będą w stanie wysokim i zeby zgasic swiatlo będe musial kliknąć oba wlaczniki po razie, chyba ze będą one w trybie dzwonkowym, wtedy mi one przy kazdym kliknieciu będą przełączać swiatlo w stan przeciwny
Najlepiej to kupić przez internet w sklepie znajdującym się na terenie UE (i nie od Chińczyka na dużych platformach handlowych!) żebyś miał ustawowe prawo zwrotu.
Następnie zintegrować w Z2M i kliknąć w nazwę modelu, to od strzała przekierowuje przeglądarkę do bazy wspieranych urządzeń, tyle, że od razu we właściwe miejsce (spod żółtego linka musisz poszukać sam i nie masz nigdy pewności czy to faktycznie ten sprzęt).
Jeśli będzie coś nie halo to odsyłasz i cześć.
Nie ma lepszych metod, w ramach cięcia kosztów produkcji nikt z chińskich producentów nie myśli w kategoriach jakiegokolwiek wsparcia posprzedażnego, ani tym bardziej w kategoriach LTS.
Więc dzisiaj możesz kupić ten swój wymarzony przełącznik i będzie OK, a za 2 tygodnie taki sam i on będzie miał inną konstrukcję i działał zupełnie inaczej…
No to widzę, że jednak nie wiesz jak te smart “przyciski z przekaźnikiem” działają dlatego bez schematu Twojej instalacji nie widzę sensu dalszej dyskusji z mojej strony, nie chcę nieporozumień.
doskonale wiem jak działają, opisałem swoją instalację wyżej, mam 5 włączników podłączonych do jednego przekaźnika (wyjścia z przycisków są połączone w jednym miejscu i z tego miejsca idzie przewód do przekaźnika) . Jeśli nie ustawie włączników w tryb dzwonkowy to wtedy włączając którykolwiek z włączników przekaźnik cały czas będzie dostawać sygnał na wejściu więc światło będzie zapalone. Gdy klikne inny przycisk zeby zgasić światło to ono nie zgasnie bo wtedy dwa przyciski będą wysyłać sygnał wysoki do przekaźnika (pierwszy przycisk dopóki go nie wyłącze i drugi do kiedy go nie wyłącze)
Nazywajmy rzeczy po imieniu, fachowo bo się nie zrozumiemy. Mówiąc o swoich “włacznikach” masz na myśli łaczniki (przyciski) zwierne potocznie nazywane przyciskami dzwonkowymi a zastosowany u Ciebie przekaźnik jest bistabilny (specyficzny rodzaj przekaźnika) - przełącza się po podaniu impulsu sterującego. Z internetu - “bistabilny przekaźnik pozwala zrezygnować ze stosowania łączników schodowych i krzyżowych, a zastosować wszędzie jeden i taki sam łącznik chwilowy (nazywany również dzwonkowym, przyciskiem lub odbijającym)”. Przykład instalacji (Czego jeszcze nie wiecie o przekaźnikach bistabilnych):
Mając taką instalację nie zastąpisz swoich “właczników” żadnymi modułami smart Zibgee ponieważ ten moduł Zigbee to jednocześnie łacznik i przekaźnik (o ile w puszce są dodatkowe przewody aby podać zasilanie do takiego modułu Zigbee - brak informacji o instalacji elektrycznej w puszkach), nawet jak znajdziesz łącznik działający na clik czyli np. łacznik dotykowy to i tak przekaźnik w środku bedzię zwykły a nie bistabilny.
Czy coś jeszcze wymaga wyjaśnienia?
Wchodzimy w szczegóły i jak pisałem wcześniej bez dokładnego schematu Twojej instalacji będziemy sobie tak dyskutowali w nieskończoność, każdy z nas innym poziomem wiedzy, sorry ale aż tyle czasu nie mam.
W przedstawionej instalacji w pięciu miejscach na “łączniki” nie zainstalujesz żadnego modułu Zigbee aby móc sterować “żarówką”. Zmiana ustawienia “jako dzwonkowy czy jak normalny włącznik” nie zmienia zasady działania przekaźnika w takim module, zawsze będzie on lub off (a potrzebna jest taka sekwencja: on, kilka milisekund delay i off). Montując w miejscu “przekaźnik” dopuszkowy np. moduł Zigbee (z możliwością zmiany działania przycisku) i podłączając do niego przyciski dzwonkowe możesz sterować “żarówką”.