TS0041 brak encji

Zakupiłem przycisk pojedynczy LINK ,który po dodaniu do HA przez 2MQTT (conbee II) pokazuje się jako TS0041.
Niestety zaraz po dodaniu nie miał od dostępnych encji ,żeby cokolwiek nim włączyć.
Trafiłem na forum gdzie pisali, że trzeba trochę z nim pokombinować: LINK
Zrobiłem tak jak zalecali, jednak po dodaniu przycisku do HA ma on status poza siecią.

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem lub ma taki przełącznik i rozwiązał problem?

Coś mi tu nie pasuje i się gryzie, piszesz, że korzystasz z Zigbee2MQTT (Z2M) a link do kombinowania dotyczy innego oprogramowania do Zigbee - ZHA więc co takiego zrobiłeś co zalecają?

P.S. Nie podawaj linka do aukcji tylko linka do obsługi przycisku w Zigbee2MQTT, np. TuYa TS0041 control via MQTT | Zigbee2MQTT. Jak widać to pojedynczy przycisk a Ty masz potrójny przycisk czyli urządzenie nie jest poprawnie rozpoznawane.

Ok, w zamieszkaniu poszukiwania rozwiązania nie zwróciłem uwagi ,że chodzi o ZHA a nie o Z2M. Zrobiłem zgodnie z instrukcją nie zwracając uwagi na użyte rozwiązanie. (dzięki za zwrócenie uwagi na mój błąd)

Nie zmienia to faktu ,że mimo tego że zrobiłem to bez sensu to dalej nie mogę użyć przycisku. Problem więc pozostaje.

Przycisk mam pojedynczy. Rozpoznawanie jest poprawne.

Bo tego rodzaju przyciski nie eksponują encji switch tylko akcje.

Screenshot - 22.11.2022 , 11_44_33

Action (enum)
Triggered action (e.g. a button click). Value can be found in the published state on the action property. It's not possible to read (/get) or write (/set) this value. The possible values are: single, double, hold

Tak wygląda standardowy przycisk .
Screenshot - 22.11.2022 , 11_48_09

Na samy dole masz pokazane co prawda dla ZHA jak zrobić automatyzacje dla tego przycisku

blueprint:
  name: Single Button Scene Switch
  description: ts0041 base automation
  domain: automation
  input:
    target_light:
      name: Lights
      description: The lights to control.
      selector:
        target:
          entity:
            domain: light
          entity:
            domain: switch
    remote:
      name: Switch
      description: switch to use
      selector:
        device:
          integration: zha
variables:
  target_light: !input target_light
  remote: !input remote
trigger:
  platform: event
  event_type: zha_event
  event_data:
    device_id: !input remote
    endpoint_id: 1
    command: remote_button_short_press
action:
  - service: light.toggle
    target: !input target_light
  - service: switch.toggle
    target: !input target_light
trigger:
  platform: event
  event_type: zha_event
  event_data:
    device_id: !input remote
    endpoint_id: 1
    command: remote_button_short_press

tylko ,że przycisk pokazuje mi status ,że jest poza siecią mimo że według mapy widać połączenie


mapa

To spróbuj go sparować z koordynatorem, wcześniej usuwając go z Z2M

Screenshot - 22.11.2022 , 12_16_55

Screenshot - 22.11.2022 , 12_16_07

Wymień tez baterię na taką która na pewno jest dobra, czasami te przyciski zachowują się jakby miały wewnątrz koparkę krypto walut.

Ok, Po restarcie całego systemu i ponownym dodaniu switch pokazał się ,że jest w sieci.
Dzięki
Udało się konfigurując blueprint.

Czy da się zrobić podświetlanie switcha, tak aby się paliło/lub nie w zależności od włączonego przez niego światła?