TS011F Blitzwolf SHP-13 nie dziala raportowanie poboru energii Zigbee Deconz

Temat podobny do Tuya TS011F problem z pomiarem - #20 przez jar87 tylko dalej nie działa
_TZ3000_gjnozsaz TS011F
_TZ3000_amdymr7l TS011F

Gniazkda wykrywa, ale dostepna jest tylko opcja on/off
brak pomiaru i aktualnego zuzycia energi. Probowalem parowac ponownie wielokrotnie itp. w deconz to samo. Tzn. jak sie podejrzalo to tam gdzies w Photoscon czy tam Deconz i wybralo Electric measure i kliknelo Read to niby cos czyta, ale nie idzie tego nijak wyswietlic.

Broken attribute reporting functionality in devices sold as BW-SHP13

Broken attribute reporting functionality

Starting with firmware version 1.0.5 (which comes pre-flashed on plugs produced since Q4 2021) core functionality on this plug is broken. TuYa has disabled the automatic reporting of power, voltage and current values meaning they need to be polled instead. The poll interval can be controlled through the measurement_poll_interval option.

If your plug is affected, it will be detected as TS011F_plug_3 instead of TS011F_plug_1

Ktos jakis pomysl? Mam 3 gniazkda kazde inne ale wszyskie 3 nie dzialaja. (Oprocz tego mam 3 stare i z zadnym nie ma problemow)

Sorry za odkopanie starego wątku, ale ostatnio kupiłem trzy sztuki z Allegro i mają soft 1.0.10. Zużycie (consumption) działa prawidłowo, ale nadal jest babol przy mocy chwilowej:


Co około 5 minut wstawia 0W poboru. Jeśli ktoś na tym opiera jakąś automatykę, to niestety trzeba będzie jakimś templatem pewnie średnią liczyć.
Wg Z2M jest możliwość upgrade’u softu, więc może kiedyś się doczekamy znowu prawidłowego działania (mam 6 tych gniazdek na 1.0.1 i działają prawidłowo).

Mam dokładnie ten sam problem, (_TZ3000_amdymr7l) także co około 5 minut wstawia 0w poboru.
Czy ktoś wie co z tym można zrobić? w zigbee2mqtt OTA pokazuje brak nowych wersji.

Zarejestrowałem specjalnie konto na tym forum aby wam odpowiedzieć, pierwszy raz robię coś takiego :smiley: Zakupiłem dokładnie ten sam produkt z identycznym błędem oprogramowania, zużycie i napięcie trzymają się poprawnych wartości ale natężenie (a co za tym idzie wyliczona moc chwilowa) co 4-5minut spada do zera na kilka sekund.
Jeżeli używacie Zigbee2Mqtt to u mnie obejściem problemu okazało się ustawienie parametru Debounce na 8 sekund (być może wystarczy 7, nie sprawdzałem), normalnie wtyczka raportuje nowe dane co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund i jedyną sytuacją w którą zwraca dwie wartości w odstępie jedynie 5 sekund są te zaniki wartości. Nie zauważyłem jeszcze negatywnych efektów jak utrata realnych danych, problem zerowych wartości został całkowicie rozwiązany.

2 polubienia