TTS - co do prostych komunikatów

Cześć,
Pytanko czego używacie do powiadomień TTS? Do muzyki mam ampli pod którego pewnie za chwile wepnę chromecasta, ale nie bardzo chce uruchamiać za każdym razem cały zestaw, żeby się dowiedzieć że np dzisiaj trzeba przygotować worki ze śmieciami papierowymi :slight_smile: Szukam więc jakiś prostych rozwiązań do komunikatów głosowych. Mam jeszcze alexe, ale tts coś nie chce mi na niej działać…
Oczywiście pierwsze co przyszło mi do głowy to zakup google home mini (chociaż nie wiem co na to alexa :P) ale może są jakieś alternatywy? Jeszcze jakby było z wbudowanym zegarkiem to już w ogóle rewelka :slight_smile:

Ja osobiście używam google home mini. Sprawdza się rewelacyjnie do tego a przy okazji może pełnić dodatkowe funkcje sterowania głosem. Z alexą niewiele miałem do czynienia ale to niewiele, które miałem skutecznie odgoniło mnie od rozwiązania. Ponoć dobrze działają też głośniki Sonos w moich krótkich testach wypadły bardzo dobrze.

ok dzięki poczytam o tych sonosach :slight_smile: Googla właśnie chciałem uniknąć żeby nie mieć dwóch asystentów głosowych, zwłaszcza że są przecieki że wraz z wejściem amazona na nasz rynek (prawdopodobnie listopad) alexa przemówi tez po polsku.

Te sonosy, to cenowy kosmos - może jakby miały służyć też to słuchania muzyki to ok, ale jako głośnik do komunikatów to trochę drogo :slight_smile:

To może dowolny tablet/telefon z Androidem i na tym WallPanel, poczytaj Home Assistant na tablecie, zgodnie z informacjami:
Uses the devices TTS to speak the message

ja mam już 3 google home, koszt 80zł - działa jak należy, i w dodatku mogę mu wydawać komendy (szkoda ze po angielsku tylko), dla mnie rewelka i cenowo i pod względem działania. Ale jak Alexa bedzie po polsku to i googla bym się spodziewał niebawem.