TTS google problemy

Jeśli ktoś nie chce czekać na poprawkę załączam pliki które naprawiają powyższy problem.
Wystarczy je rozpakować i wrzucić do lokalizacji:
/config/custom_components/google_translate/
Jeśli katalog nie istnieje należy go utworzyć.
tts.zip (1,5 KB)

Jest jeszcze drugi sposób, dla zainteresowanych damskim bardzo naturalnym głosem Reversotts, mi ogólnie bardzo się podoba. Więcej szczegółów napiszę w wątku o zmianie głosu w TTS

Cześć. mam problem z moim google mini bo u mnie tts wogóle nie chce zadziałać. w configu wkleiłem to co wrzucił Łukasz:

tts:

  - platform: google_translate
    cache: true
    cache_dir: /tmp/tts
    time_memory: 300
    base_url: http://192.168.69.69:8123
    service_name: google_say - wcześniej miałem tylko: 

tts:
  - platform: google_translate
    service_name: google_say
    language: 'pl'

i też nie działało…

w custom_components wrzuciłem tts.zip od zaawii, widze swojego google mini w HA, mogę go wł/wył i zmienić głosnośc natomiast żadne powiadomienia i próba kliknięcia w “zamień tekst na mowę” nie działa… jakieś sugestie?

Powinieneś mieć zewnętrzny adres https://

2 polubienia

super dzięki :slight_smile: wreszcie działa :smiley: co prawda polskie powiadomienia z nodered czyta po “angielsku” ale wreszcie przemówił :slight_smile:

To dopisz jeszcze to:

działa z przerwami… i wrzuca w logi poniższe błędy:

Logger: pychromecast.socket_client
Source: /usr/local/lib/python3.8/site-packages/pychromecast/socket_client.py:395
First occurred: 17 kwietnia 2021, 19:54:32 (26 occurrences)
Last logged: 2:13:03

  • [tv AGI(192.168.69.70):8009] Failed to connect to service ServiceInfo(type=‘mdns’, data=‘TPM191E-7f15be52a6abdb4945cd54a6dd2f36f6._googlecast._tcp.local.’), retrying in 5.0s
  • [Duża sypialnia(192.168.69.72):8009] Failed to connect to service ServiceInfo(type=‘host’, data=(‘192.168.69.72’, 8009)), retrying in 5.0s

może problemem jest to, że nie da się u mnie skonfigurowac bezpośredniego połączenia (lub przez duckdns - brak stałego adresu IP, brak możliwości ustawienia przekierowania portów na routerze operatora), tylko jestem zmuszony korzystać z nabu casa?

Z tego co wiem, przez NabuCasa powinno działać (choć nie wiem czy translate też).

Mając NC możesz włączyć zdalny dostęp i ten URL który otrzymasz do zdalnego dostępu możesz dać jak base_url w konfiguracji tts. U mnie to rozwiązało wszystkie problemy z działaniem ttsa.

dokładnie tak to mam skonfigurowane - dzięki temu zaczęło to działać. mimo to, w logach chromecasty zgłaszają problemy z połączeniem - ale powiadomienia działają :slight_smile:

Hej, może macie pomysł, dlaczego Nest Mini przestał mówić komunikaty z HA? :slight_smile:
Integracja z HA działa, mogę ustawić głośność, lecz gdy zainicjuję jakiś komunikat czy to ręcznie przez TTS, czy z Node-Red to głośnik wypluwa ten dźwięk startowy przed każdym komunikatem, ale samego komunikatu już nie. Dodam, że działało to idealnie przez ponad rok. Sam głośnik jest ok, mogę przerzucić na niego z telefonu, np. odtwarzanie Spotify, mogę porozmawiać bezpośrednio z głośnikiem i wszystko działa. Zbuntował się tylko na HA…Nie pomógł restart i ponowne parowanie :frowning:

Masz podobnie akcje

service: tts.google_say
data_template:
  entity_id: media_player.living_room # do podmiany
  message: Działa poprawnie 
  language: pl

Sprawdź, czy masz dostępne TTS i czy z poziomu Narzędzia deweloperskie możesz wywołać usługę

@krskrab dzięki, już ogarnąłem rozwiązanie. Ostatnio przechodziłem z ZeroTier na Cloudflare i nawet nie zauważyłem, że podczas zmiany zewnętrznego IP, ucięło mi :8123 z lokalnego adresu. W każdym razie poradziłem sobie, zostawiam link dla potomnych: