TTS google problemy

Cześć ostatnio zauważyłem że pojawił się problem a wcześniej działało nie wiem czy to przez aktualizacje czy może coś innego otóż mam tts.google_say które działa poprzez volumio_mpd i to w sumie dalej działa poprawnie tzn po polsku natomiast jak teraz wejdę w zakładkę volumio_mpd i wpisze tekst jaki ma wypowiedziec to dźwięk jest po angielsku a komunikaty z automatyzacji są po polsku co Sue mogło zmienić że teraz tak jest, konfiguracja która działała to platform: google_translate, service_nane: google_say, language: ‘pl’ teraz jeszcze dodałem base_url ale dalej jest po angielsku już nie wiem gdzie szukać przyczyny

Sprawdziłem u siebie na google mini i faktycznie po wpisaniu w “Zamień tekst na mowę” głośnik kobiecym głosem odpowiada po angielsku, pewnie jakaś aktualizacja to “popsuła”. Dodam, że nadal wszystkie komunikaty w automatyzacjach wypowiadane są po polsku (męskim głosem).

Zgadza się u mnie też tak jest przy automatyzacjach jest męski polski głos a w zamień tekst na mowę jest kobiecy angielski, w sumie nawet nie wyłapałem kiedy dokładnie się to stało

@on6222 @rafkan jest to problem znany od dosyć dawna UI nie uwzględnia parametru language. Trzeba czekać na poprawkę :slight_smile:

Kurcze naprawdę dawno? … Wydaje mi się że jeszcze tydzień temu korzystałem i działało, w każdym razie czekamy na poprawkę

@on6222 U mnie ten efekt utrzymuje się od jakichś 5 wersji może coś powoduje, że to się psuje. Jednak ja nie wiem dokładnie kiedy mi to się zepsuło (poza tym, że dawano) bo rzadko używam tej funkcjonalności.

Czy działają Wam powiadomienia TTS na głośniku google. U mnie przestały działać powiadomienia, radio działa

Zauważyłem ten sam problem. Działają tylko te z cacha. Nowe niestety nie.
W logach mam:
2020-12-02 23:34:38 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.google_translate.tts] Unable to find token seed! Did https://translate.google.com change?
2020-12-02 23:34:38 ERROR (MainThread) [homeassistant.components.tts] Error on init TTS: No TTS from google_translate for 'test2'

Tylko u mnie coś takiego ?

u mnie też pojawił się problem, jedne powiadomienia działają, inne nie, np status poranny nie pójdzie, a jeszcze wczoraj albo przedwczoraj działał. Z palca też nie działa.

U pozostałych chyba działa ? Jaką macie wersję HA ? U mnie 0.118.4 HA i 2020.12.2 Supervisor.

Raz działa, a raz nie. Jak wszystko u google’a :confused:

może chcieli ulepszyć i zrobić usuwanie plików, bo widzę że jest nowa konfiguracja, a przynajmniej bardziej rozbudowana niż u mnie, ale i z nią nie działa…
tts:

  • platform: google_translate
    cache: true
    cache_dir: /tmp/tts
    time_memory: 300
    base_url: http://192.168.0.10:8123
    service_name: google_say

Ja korzystam z Google Cloud (https://www.home-assistant.io/integrations/google_cloud/) ale też mi dziś nie gada. Chyba przestawię się na Amazon Polly.

Mam taką konfigurację od początku (czyli jakieś całe 2 tygodnie) i działało do wczoraj. A przynajmniej wczoraj zauważyłem.

U mnie to samo, status poranny nie działa ale działają inne powiadomienia typu otwarte okno czy zalanie.

Słuchajcie, problem został poprawiony w nowej wersji Home Assistant 1.0, zainstalowałem dzisiaj wersję beta i w sumie działa.

Ufff to super. Jutro chyba oficjalna premiera wersji 1.0 ?

Chyba dopiero 13.12 jest premiera.