Tuya-Convert na Proxmox albo VM

Ktoś pomoże? Chciałem uruchomić na proxmox tuya-converter tak jak na filmie z yt https://www.youtube.com/watch?v=DDYK7cE9rEA&t=65s ale wywala mi błąd prawdopodobnie dla tego że jest jakiś problem z kartą wifi. Proxmoxa jest postawiona na lapku della więc wifi jest zintegrowane na płycie, dodatkowo dokupiłęm wifi na USB ale też nie rozwiązało to problemu bo sama proxmoxa ma problem z kartą sieciową wifi. Pytanie teraz jak w proxmoxie ustawić by system widział i rozpoznawał poprawnie kartę wifi. Dodatkowo konsola pokazuje znacznie więcej interfejsów niż www.


Proxmox2

Proxmox to nie jest system pod tego typu projekty, użyj zwykłego debiana itp. mając bezpośredni dostęp do sprzętu będziesz mógł zrobić więcej.
Karta WiFi musi wspierać tryb AP sprzętowo, bez tego nie ujedziesz.

Postawiłem na lapku VM Ubuntu i próbowałem zainstalować TuyaConvert ale też nie rusza - próbowałem to zrobić z github - GitHub - ct-Open-Source/tuya-convert: A collection of scripts to flash Tuya IoT devices to alternative firmwares.

Wywala taki błąd

apt install chyba nie jest wymagane dla git clone https://github.com/ct-Open-Source/tuya-convert

wpisz polecenie tak git clone https://github.com/ct-Open-Source/tuya-convert

wpisanie git clone xxxx odrazu wywala błąd że to nie poprawna komenda

To doinstaluj git
sudo apt-get install git-all

To install Git, run the following command: sudo apt-get install git-all .
 Once the command output has completed, you can verify the installation by
 typing: git version .

ooo teraz poszło - dziękuję, ale pojawił się inny problem czyli mój USB WiFi TPLink WN821N podobno nie wspiera AP Mode (tak przynajmniej twierdzi tuya-convert).
Pytanie 1 - które wifi USB wspierają taki tryb i są dostępne na rynku?
Pytanie 2 - jeśli VM z Ubuntu ma na notebooku który posiada kartę wifi i raczej wspiera ona tryb AP Mode skoro windows daje możliwość tworzenia hotspota to jak mogę wykorzystać tą kartę z lapka aby tuya convert ją widziała?

Ad pytanie 1 - ja dzialam na TPLINK WN-725N, Ubuntu na VMware

Ok - dzięki za info.

Ok - temat wraca - nadal nie udało mi się wgrać tasmoty przez ten nieszczęsny dodatek tuya-convert. Mam postawione ubuntu na starym lapku Della - korzystam z jego wewnętrznej karty wifi która jak najbardziej wspiera AP Mode. Uruchamiam procedurę flash, i dochodzę do momentu gdzie pojawia się pierwszy problem - sieć wifi tworzona przez tuya-convert pojawia się tylko na chwilę w telefonie i jak się z nią próbuję połączyć to telefon wywala błąd, coś w stylu “sieć została zablokowana” i nie można się z nią połączyć. Dodałem tą sieć ręcznie ale mimo to telefon łączy się z siecią a po chwili wywala błąd blokady sieci - tak jak by jakiś system bezpieczeństwa działał. Podobnie dzieje się na kompie - gdy próbuję się połączyć z siecią vtrust-flash to pojawia się na chwilę a potem znika i nie można się z nią połączyć.

Pytanie - czy można to obejść stawiając np. jakiegoś AP-eka na której utworzę sieć wifi otwartą o nazwie vtrust-flash, na apeku ustawię adresację 10.42.42.1 i włączę serwer DHCP aby rozdawał adresy z powyższej puli, kompa z UBUNTU i TuyaConvert podłączę po kablu do APeka aby komunikacja była stabilna to co ewentualnie muszę zmienić w konfiguracji/skrypcie itp aby ruszyło flashowanie? Nie bardzo wiem po co telefon ma się łączyć z tą siecią skoro nic nie robi?