Tuya czujnik otwarcia drzwi/okien na WiFi

Hej, czy ktoś miał styczność z czujnikami otwarcia drzwi/okien robionych przez Tuye i działających na WiFi? Da radę to jakoś zintegrować z HomeAssistant? Od razu mówię, że nie za bardzo wiem jak się flashuje takie urządzenia jeśli padnie taki pomysł :wink:

Raczej nie powinieneś mieć z tym problemu, w zależności od tego jaką używasz aplikację (Tuya smart, smart life), możesz dodać sobie urządzenia przez Integrację TUYA.

no właśnie przez Tuya integration raczej nie przejdzie, bo sensory nie są wypisane w dokumentacji:

There is currently support for the following device types within Home Assistant:

  • Climate - The platform supports the air conditioner and heater.
  • Cover - The platform supports curtains.
  • Fan - The platform supports most kinds of Tuya fans.
  • Light - The platform supports most kinds of Tuya light.
  • Scene - The device state in frontend panel will not change immediately after you activate a scene.
  • Switch - The platform supports switch and socket.

W sumie jakiś czas temu miałem ten czujnik, ale nie sprawdzałem, wymieniłem wszystkie na Aqare, a tego się pozbyłem, więc nie mam jak sprawdzić.

Nie warto (Tuya Cloud) duże opóźnienia zmiany stanu a czasami nawet ich brak. Mam termostaty Tuya połączone z CC2531 aktualizacja stanów w pół sekundy

HA tuya :
Termostaty - działają dobrze ( czasami wymaga ręcznego ustawienia w opcjach poprawnych wskazań
temperatury)
Żarówki - Ok
Klimatyzator - działają dobrze ( czasami wymaga ręcznego ustawienia w opcjach poprawnych
wskazań temperatury)
Gniazdka - Ok
Sensory - nie polecam ( bateria 2-3 miesiące, bardzo licha jakość wykonania )
Jest jeszcze opcja
localtuya
nie testowałem
Edycja
Mam jeszcze Alarm od Tuya (smart live)
Czujki ruch (PIR) 433 + czujniki zbliżeniowe (433) HA wykrywa i działają bardzo dobrze

ScreenShot_20210216174703

2 polubienia