Tuya i WebRTC - kamery, wideodomofony itp. - integracja z HA

Cześć.
W związku z problemami Tuya z obsługą RTSP i HLS po migracji ich API zacząłem się przyglądać “czemu to nie działa?”. Po szybkich testach okazało się, że jednak działa, ale w dość ograniczony sposób, a mianowicie HLS, RTSP, FLV, RTMP - wszystkie korzystają z restreamów kamer przez serwery Tuya a Tuya sama w sobie każe sobie płacić od GB/minuty wyświetlanego streamu. A jak jest z WebRTC? Tu diabeł tkwi w szczegółach :wink:
W teorii patrząc na politykę Tuya WebRTC również powinno być odpłatne, jeśli zaś przyjrzymy się jak działa WebRTC samo w sobie (po szczegóły zapraszam do google i np. tu) to dojdziemy do wniosku, że po całej negocjacji z serwerami ICE, które można wyciągnąć przez API z Tuya bez problemu jesteśmy w stanie uruchomić stream w sieci lokalnej (dzięki STUN i TURN), które Tuya oferuje w wersji free.

By to na szybko sprawdzić przekompilowałem projekt webrtc-demo-go i bez problemu udało mi się nawiązać połączenie w sieci lokalnej z wideodomofonem.

Na ten moment przepisuję w wolnym czasie kawałkami kod by móc stworzyć własny panel + integrację z HA dla wideodomofonu i szczerze przyznam, że jeśli ktoś chciał by się dołączyć do tej inicjatywy to chętnie zawiążę jakąś współpracę.

1 polubienie