Tuyasmart camera

Witam, Wiecie może czy idzie się dobrać do obrazu z kamery tuya smart w inny sposób niż przez aplikacje Tuyasmart?

Chodzi mi o to czy np. przez przeglądarkę?

Pozdrawiam

Z tego adresu IP racze tą metodą sie nie da?

Nie.
Przeskanuj swoją siec wifi np. aplikacją Fing lub innym skanerem zobacz jakie portu są otwarte
lub

Kamera jest połączona kablem ethernetowy a nie na wifi.

to i trak kamera otrzymuje IP 192.168.x.x: XXXX

Tak wiem @krskrab, tylko nie mam jak to zweryfikować. W aplikacji jest ten adres IP co na zrzucie powyżej. Będę musiał chyba zalogować się na modem i odłączyć kamere wtedy sprawdzę które IP zrobiło się nieaktywne. A po drugie jak ogarne na jakim IP chodzi kamera to czy jestem w stanie przechwicic jej obraz?

Witam mam pytanie do osób które korzystają z integracji Tuya i mają dodane do nich kamery. Ostatnio zakupiłem kamerę Laxihub M1-TY - połączyłem ją z aplikacją Tuya, w HA pojawiły się encje do obsługi kamery jak i sam podgląd z kamery.
Problemem jest jednak podgląd na żywo a praktycznie jego brak - wyświetlana jest jedna klatka obrazu. W ustawieniach mam zaznaczoną pozycję “Podgląd widoku z kamery” - lecz nie daje to poprawy.

mam tak samo - tuya to śmieć

Jest alternatywa - GitHub - AlexxIT/WebRTC: Home Assistant custom component for real-time viewing of almost any camera stream using WebRTC and other technologies.

u mnie działa lepiej właściwie z każdą kamerą niż standardowa integracja kamery

type: custom:webrtc-camera
entity: camera.wireless_ipc

odświeżanie przynajmniej kilka klatek na sekundę :slight_smile: na moje oko może być koło 10 i jest dźwięk z kamery oraz pełnoekranowy obraz - działa także zoom cyfrowy na rolce myszki …

1 polubienie