TV + kino domowe

Witam,

Zacząłem przygodę z Node-redem i utworzyłem pierwszą automatyzację tzn. żeby nie używać pilota od kina domowego, aby włączyć dźwięk stworzyłem automatyzację która odczytuje włączanie tv i włącza kino domowe, lub odwrotnie jak wyłączę tv to automatyzacja wyłącza kino domowe. Chciał bym pójść krok dalej ponieważ kino domowe ma kilka źródeł z których najczęściej korzystam to tv audio i tuner. W momencie kiedy ostatnio było używane źródło tuner to przy włączeniu tv włączy się kino domowe ale z dźwiękiem z radia. Pytanie jak zrobić automatyzację: włączam tv włącz kino domowe z włączonym źródłem tv audio?

Pozdrawiam

Musisz użyć Domeny media_player usługi select_source

Kod:
zrodlo_tv.json (939 bajtów)

Dla dźwięku powinna to być usługa select_sound_mode

Musisz kombinować z atrybutami encji. Poniżej masz mój proces, który w zależności od źródła w amplitunerze ustawia światła. To powinno Ciebie nakierować.
amplituner.json (3,5 KB)

@mstefanowicz pokażesz jak masz ustawionego noda switch?

Zaimportuj sobie mój proces > amplituner.json z poprzedniego posta lub proces @artpc

@mstefanowicz wytłumaczysz mi ja można zaimportować ten procesy ponieważ jeszcze tego nie robiłem.

Uruchamiansz NodeRED’a. Prawy, górny róg > klikasz tego hamburgera:
obraz
Wybierasz Import i wskazujesz plik z projektem.

@mstefanowicz dzięki udało się.

flows.json (2,6 KB)

Teraz chciał bym żeby za pomocą pilota od tv pogłaśniać kino domowe. Potrzebował bym encję która sprawdza czy jest zgłaśniany tv i wtedy też będzie podgłaśniać kino domowe.

Takie rzeczy to tylko w Erze :slight_smile: W takim przypadku skorzystaj z HDMI-CEC.