Undefined Error - konfiguracja Z2M + Sonoff 3.0 Dongle

Nie ma czegoś takiego jak “Sonoff 3.0”, masz albo Dongle-P albo Dongle-E (z nazw wyrzuciłem wszystko co nieważne dla jasności).

Tu nie chodzi o USB3.0 tylko o Zigbee3.0
Sam port jest USB2.0 (a ze względu na używane prędkości gwarantuję, że to działałoby nawet gdybyś miał w RPi port USB1.1)


Myślę, że kluczowym jest rozpoznanie dongla (czy to P czy E)

Tu masz zdjęcie E w środku

a tu zdjęcie P

PS na screenshocie z 1 posta się dopatrzyłem ścieżki charakterystycznej dla modelu Zbdongle-P

więc z konfiguracji musisz wyrzucić protokół komunikacyjny (chodzi o parametr adapter:) deconz, bo CC2652P używa zStack3x0 (w konfiguracji to wartość parametru zstack, zamiast deconz chociaż powinien działać na ustawieniu auto czyli bez ręcznego specyfikowania, jeśli podałeś poprawną ścieżkę i nie dpouściłeś do przejęcia adaptera przez Integrację ZHA)

PS Ponieważ teraz masz adapter Zigbee3.0 a poprzednio miałeś Zigbee1.2 to najprawdopodobniej nie unikniesz ponownego parowania urządzeń (backup sieci Zigbee jest raczej niekompatybilny).

Więc jeśli w żaden sposób nie dajesz rady, to wyjściem ostatecznym jest usunięcie Z2M oraz skasowanie pozostawionych plików konfiguracyjnych (mam nadzieję, że wiesz gdzie one są, bo na przestrzeni ostatnich lat bywały zarówno w podkatalogu w share/ jak i w podkatalogu w config/ i dopiero po restarcie maszyny ponowna instalacja “od zera”, skopiuj sobie stare konfiguracje “gdzieś na bok”, bo obecnie konfiguruje się to inaczej - nawet nie jest wymagane specyfikowanie połączenia z brokerem MQTT o ile jest to Mosquitto w postaci Dodatku, wspominam, bo nie wiem jaki masz typ instalacji).

PPS Ze względu na powszechnie stosowany skrót Z2M wątki związane z Zigbee2MQTT są otagowane z2m a nie długaśnym zigbee2mqtt (choć i takie się zdarzają, to im zdublowałem tagi na z2m)
https://forum.arturhome.pl/tag/z2m