Unifi kontroler na malinie z HA

Witam serdecznie. Czy posiada ktoś dobry poradnik do instalacji unifi kontrolera na malinie 4b na której jest już obecny HA?
Dziękuję z góry za każdą pomoc.
Pozdrawiam.

Sposobów instalacji HA na RPi4 jest kilka, jaki wybrałeś?

Jak masz już HA na tej malinie, to wystarczy dodatek GitHub - hassio-addons/addon-unifi: UniFi Network Application - Home Assistant Community Add-ons
Mam i działa idealnie.

Mam problem z tym dodatkiem - zainstalowałem uruchomiłem i pojawia się okno do logowania ale niestety nie mogę się zalogować ani moimi poświadczeniami ani ubnt/ubnt.

Coś pominąłem??

Nie bardzo wiem jak masz się zalogować swoimi poświadczeniami (niby skąd) do nowej instancji kontrolera, do czegoś co dopiero powstało. Z dokumentacji producenta:

Default Credentials

Prior to setup/adoption, devices have a set of default credentials.

UniFi Consoles - root / ubnt or root / ui
UniFi Gateways - root / ubnt or root / ui
UniFi Devices - ubnt / ubnt or ui / ui

Poszło z innej przeglądarki.

Dzięki.

Podpowiesz co nie tak ? Mam AP zarządzane z aplikacji w telefonie Unifi Network, kolejnego chciałem (i stare później) administrować przez dodatek. Widzi go zdatnego do adopcji ale po kliknięciu “adopcji” proces się nie dokonuje. W aplikacji na tel miałem najpierw okno setup do ustawienia nowej nazwy sieci wifi i poświadczeń (które mogłem zmienić w settings), tutaj tego nie mam. Nie bardzo wiem jak sobie poradzić i dodać tego AP do serwera utworzonego przez dodatek.

Przy wiecznie trwającej adaptacji pewnie nie ustawiłeś IP HA w ustawieniach Unifi.
Zobacz i porównaj te ustawienia

1 polubienie

Tak masz rację tutaj nic nie ustawiłem, wrócę do domu to ustawię. Tak sądziłem że czegoś brakuje. Dzięki wielkie