UNRAID w wirtualizacji PROXMOX

Cześć, wpadłem na dość szalony pomysł wirtualizacji zagnieżdżonej.
Powiedzcie czy odpalenie UNRAIDa na PROXMOXie jest sensownym rozwiązaniem.

Dlaczego tak a nie sam UNRAID?
Dlatego ponieważ mam 2 terminale HP T630 które połączyć chcę w klaster w PROXMOX (o ile mi wiadomo UNRAID nie daje takiej możliwości lub jest to dużo bardziej skomplikowany proces). Chciałbym jednak móc skorzystać z dodatków, dockerów które oferuje unraid.
I ostatni powód to chęć pokombinowania bo wszystko już za długo działa bez awarii :wink:

Jeśli ktoś ma doświadczenie z taką instalacją proszę o swoje spostrzeżenia.

Pozdrawiam

Cóż za ekwilibrystyka, podziwiam za pomysłowość. To wszystko tylko po to aby mieć kontenery w PVE? Przecież o ile wiem, to ten Proxmox Virtual Environment wspiera konteneryzację Linux Containers (LXC). Samo ogarnięcie klastrów, to już coś. UNRAID ładuje się z USB i to już potencjalne źródło problemów. A szukałeś już jakiś informacji w internetach? Ktoś próbował wirtualizować UNRAID w PVE? Wiesz, że zmieniły się stawki za subskrypcję licencji UNRIDE? Jak dla mnie trochę to drogo wychodzi ale w niedługich planach mam testowanie tego rozwiązania. Dla samego, czystego Docker wystarczy Ci jakakolwiek VM z np. Ubuntu Server.

Tak sprawdziłem, samo rozwiązanie uruchomienia UNRAIDa na PROXMOX jest możliwe i widziałem na zagranicznych forach, że jest spotykane. Niestety są to dość stare tematy sprzed kilku lat. Chciałem dowiedzieć się czy ktoś z Was może też coś takiego przerabiał. Co do licencji UNRAID udało mi się kupić ją jeszcze przed podwyżką, mimo, że nie miałem jeszcze planów na UNRAIDa to kupiłem i czekała na lepsze czasy.

Jaki jest cel instalowania UNRAIDa na PROXMOX ?

W pierwszym poście wyjaśniłem czemu Unraid w Proxmoxie a nie bare-metal