Unraid z kontenerem OpenVPNAccessServer

Mam serwer Unraid-a na nim uruchomiłem kontener OpenVPNAccessServer, i do tej pory wszystko pięknie bez problemów.
Z tym, że trzeba teraz się zalogować. Z opisów wynika iż login to “openvpn” a hasło…
No własnie na różnych stronach są podane różne standardowe hasła od password przez admin po taki sam jak login.
Jest tez w opisie :

The username is openvpn
You can find the auto-generated password in the docker logs with this command:
docker logs -f OpenVPNAccessServer

Więc login na bank “openvpn” idąc dalej
Możesz znaleźć automatycznie wygenerowane hasło w dziennikach okna dokowanego za pomocą tego polecenia: docker logs -f OpenVPNAccessServer
i teraz wchodze w DOCKER- z tego poziomu odpalam konsole i po wklepaniu polecenia:

docker logs -f OpenVPNAccessServer

dostaje odpowiedz:

bash: docker: command not found

czyli albo źle wklepuje albo nie w tym miejscu skoro nie znalazł.
i teraz moje pytanie - co źle robie lub jak inaczej to złapać.

sudo nie jest potrzebne?

wpisywałem z sudo - sorki zapomniałem napisać.

A to nie jest tak, że Unraid ma podgląd logów dla kontenera w UI? W tak wypasnym systemie trzeba coś klepać w terminalu?

Korzystasz z głównej konsoli czy z konsoli w kontenerze?

pewnie ze sa logi - nic w ich na ten temat nie ma- konsola w kontenerkach (ale nie widze różnicy).

Różnica jest znacząca, uruchamiasz polecenie w kontenerze gdzie nie ma Docker’a, on jest w powłoce Unraid’a czyli hosta.

1 polubienie

Zgłasza mi się dokładnie tak samo - ale odpalam z dockera.

Screenshot - 18.07.2024 , 15_08_18

Ta komenda działa sudo docker logs ?

sudo docker ps
sudo docker ps -a

tak - dostaje

root@Tower:~# sudo docker ps
CONTAINER ID   IMAGE                           COMMAND                  CREATED        STATUS                  PORTS                                                  NAMES
ee6c1db64b88   lscr.io/linuxserver/nextcloud   "/init"                  15 hours ago   Up 15 hours             80/tcp, 0.0.0.0:444->443/tcp, :::444->443/tcp          nextcloud
a07c6a4dc8f8   mysql                           "docker-entrypoint.s…"   15 hours ago   Up 15 hours             0.0.0.0:3306->3306/tcp, :::3306->3306/tcp, 33060/tcp   MySQL
3a88fd2f2dfb   cloudflare/cloudflared:latest   "cloudflared --no-au…"   15 hours ago   Up 15 hours                                                                    CloudflaredTunnel
822c853382d6   openvpn/openvpn-as              "/docker-entrypoint.…"   15 hours ago   Up 10 minutes                                                                  OpenVPNAccessServer
6592f1e3eab9   markusmcnugen/crushftp:latest   "/bin/bash /var/opt/…"   7 weeks ago    Up 7 weeks (healthy)                                                           CrushFTP10
c5c60c9fc5e1   plexinc/pms-docker              "/init"                  2 months ago   Up 2 months (healthy)                                                          Plex-Media-Server
root@Tower:~# sudo docker ps -a
CONTAINER ID   IMAGE                           COMMAND                  CREATED        STATUS                  PORTS                                                  NAMES
ee6c1db64b88   lscr.io/linuxserver/nextcloud   "/init"                  15 hours ago   Up 15 hours             80/tcp, 0.0.0.0:444->443/tcp, :::444->443/tcp          nextcloud
a07c6a4dc8f8   mysql                           "docker-entrypoint.s…"   15 hours ago   Up 15 hours             0.0.0.0:3306->3306/tcp, :::3306->3306/tcp, 33060/tcp   MySQL
3a88fd2f2dfb   cloudflare/cloudflared:latest   "cloudflared --no-au…"   15 hours ago   Up 15 hours                                                                    CloudflaredTunnel
822c853382d6   openvpn/openvpn-as              "/docker-entrypoint.…"   15 hours ago   Up 11 minutes                                                                  OpenVPNAccessServer
6592f1e3eab9   markusmcnugen/crushftp:latest   "/bin/bash /var/opt/…"   7 weeks ago    Up 7 weeks (healthy)                                                           CrushFTP10
c5c60c9fc5e1   plexinc/pms-docker              "/init"                  2 months ago   Up 2 months (healthy)                                                          Plex-Media-Server
root@Tower:~# 

I gdzie widzisz swój kontener OpenVPNAccessServer ?

1 polubienie

na 4 pozycji - 822c853382d6 openvpn/openvpn-as …

sudo docker logs -f 822c853382d6

Wywalilo mi chyba to samo co w logach mam ale tego jest duuuuuuzo nie zmiesci mi sie tu - cos konkretnego musze zlapac?

Wejdź do kontenera i poszukaj pliku, potem jakiś edytor ‘nano’ jeżeli działa wewnątrz kontenera.
sudo docker exec -u 0 -it 822c853382d6 /bin/bash

Ok udało się.
@artpc bardzo mi pomógł bo po 1 docker logs -f OpenVPNAccessServer nie dzialalo a po komendzie którą @artpc podał sudo docker ps -a dostałem nr który wpisujac zamiast openvpn-as czy OpenVPNAccessServer pokazywal dane.
Problem tkwił w tym, że wszystkie te komendy sa ok ale PRZED 1 URUCHOMIENIEM.
Czyli.
Odinstalowałem kontener - wywaliłem ręcznie smieci bo nie wiem po co niby odinstalowane ale wszystko zostalo.
Ponowna instalacja. I odrazu bez wchodzenia na strone logowania - wchodzi sie w logi kontenera badz za pomoca w/w poleceń.
i w milionie stron które się wysświetlą trzeba złapać kawałek Auto-generated pass = "mZwtubayu" gdzie hasłem jest właśnie ten kawałek mZwtubayu a login jak w opisie openvpn.
Po temacie.
Teraz dalasza konfiguracje robie - BARDZO DZIĘKUJE - @artpc szacun
@angler miałeś rację z logami (musze sie nauczyc czytac je dokładnie).

apropo SUDO - działało i z nim i bez niego wchodząc z pozycji kontenera jak i z poziomu serwera.

Musisz zrozumieć jak powstaje kontener, jak działa w Docker i jego podstawowych komend. Te od @artpc są podstawowymi do listowania kontenerów i jak widac Twoja nazwa kontenera jest inna niż ta, którą próbowałeś wcześniej użyć. Na szczęście można też używać zamiast nazwy ID kontenera.
Powodzenia, bo jak już się zrozumie jak to działa, to nie będziesz zdziwiony tym, że np konfiguracja kontenera pozostaje, pomimo jego usunięcia. Naucz się też koniecznie czym jest mapowanie do folderów na hoście i jak tworzyc uprawnienia dla danych kontenerów. Polecam też zapoznanie sie z Docker-compose, świetnie ułatwi zarządanie nimi. Zamiast Portainer polecam natomiast prostszy dla początkujących

1 polubienie