Upgrade firmware w CC2652p

Takie pytanie bo chodzi ten temat za mną już od dłuższego czasu. Niby w faqu z2m pisze że po upgrade firmwaru w koordynatorze wszystko powinno być ok i nie powinno być sytuacji że trzeba będzie ponownie parować urządzenia. A jak to wygląda w praktyce?

Mam cc2652p na RfStarze z firmwarem 20210210. W sumie działa prawie wszystko ok. Problem jest z Touchlinkiem który wreszcie został naprawiony w dev wersji firmware. Z jednej strony nie rusza się czegoś co pracuje bezproblemowo ale z drugiej mam parę philipsów które chce podpiąć a nie mam bramki philipsa żeby je wprowadzić w stan parowania (do tego właśnie służy touchlink w z2m)

I drugie pytanie - czy po flashu czyszczenie pamięci koordynatora jest konieczne? Jeśli tak to jak to przeprowadzić? Jest komenda uruchamiająca skrypt

node zStackEraseAllNvMem.js /dev/ttyUSB0

Tylko gdzie ja wprowadzić? W terminalu bezpośrednio w HA?

Ten dongle to Egony v4 ?

W FAQ Z2M nie ma nic na ten temat, albo nie widzę (możesz podać konkretnego linka?)

Edit:

Na tym komputerze gdzie flashujesz dongla (raczej nie jest to ten sam gdzie masz HA, ale gdybyś miał taki pomysł to zadbaj, aby żaden proces z niego nie korzystał).


Masz może pilota Philips Dimmer v1 (v2 też chyba może być, ale nie mam pod ręką) albo Trust/KAKU (jedyny jaki wypuścili)? Nimi można bezproblemowo resetować żarówki i lampy Philipsa.

Niestety nie mam pilota philipsa, ani Ikei (bo nim też ponoć można wprowadzić w tryb parowania). A to czyszczenie pamięci to się mi pomyliło, nie w faqu z2m tylko na podstronie Egony

https://github.com/egony/cc2652p_E72-2G4M20S1E/wiki/Flashing-EN#clearing-the-coordinator-memory

A moja wersja c2652p to v4 RF-Star i z tego co widzę na płytce z to wersja 1.0R czyli flash komendą:

python.exe cc2538-bsl.py -p COM3 --invoke-bootloader 3 -ewv znp_CC2652P.hex

no ale dalej pytanie czy mi się nie posypia urządzenia bo mam tego w tym momencie w mieszkaniu 45 i jak mialbym to od nowa parować to…

Backup masz w folderze Z2M w HA, jesli się obawiasz, że się nie przywróci to wyczyść NvMem (to obszar tego samego flasha, gdzie jest i firmware).
Jak widać te komendy są pod windowsową wersję Pythona (w linuxie jest niemal tak samo, tylko bez .exe i inne nazwy portów).

Wszystko jest dokładnie opisane co i jak, podaj swój konkretny przykład, musisz sprawdzić czy w ramach upgrade zmienia się wersja obsługiwanego Zigbee z jakiej na jaką, postaram się wtedy wytłumaczyć.

eee… trochę zgłupiałem - konkretny przykład podałem powyżej dongle na rfstar, soft z lutego zeszłego roku na najnowszą dev wersje. wersja obsługiwanego zigbee? na HA mam najświeższą oficjalną i to się nie zmienia

Daj linka to tej wersji dev, bo ciekaw jestem (mam wprawdzie dongla na Ebyte, ale repo to samo tylko katalog inny, a tam nic świeżego nie widzę).

W githubie przełączasz branch z master na develop

https://github.com/Koenkk/Z-Stack-firmware/tree/develop/coordinator/Z-Stack_3.x.0

W zasadzie jedyna zmiana to kompilacja firmware na nowym SDK gdzie po interwencji Koenka ludki od SDK naprawili błąd z Touchlinkiem

O widzisz a ja naiwny szukałem na repo u źródła