Ustawienie automatyzacji w HA

Witam . Mam taki problem z automatyzacją w HA . Działa jak powinna , lecz nie do końca . Mam wentylator w sypialni który w automatyzacji mam tak ustawiony że załączyć i wyłączyć go można z aplikacji bądż z pilota zigbee . Ponieważ jentylator jest przeznaczony na letnie upały to w automatyzacji mam ustawione że po załączeniu ma być delay 2 godziny i ma wyłączyć wentylator . I to wszystko działa dobrze , lecz gdy załączę wentylator z pilota a następnie go pilotem wyłączę to już z pilota następny raz załączyć go nie da rady . Wiem że jest to wina tego delay bo jak to wyłączę to działa wszystko . Jak to ustawić aby działało zawsze ze zwłoką czasową . Poniżej scren z automatyzacji .


Zamiast opóźnienia zastosuj
ScreenShot_20221022134843
z limit czasu 2h
Automatyzacja zatrzyma się czekając na wyłączenie pilotem, jeśli nie nastąpi w ciągu 2h akcja będzie kontynuowana

To chyba nie to . Jak zamiast delay zastosowałem to co proponujesz to gdy załączam wentylator z aplikacji , czy też z pilota , to załącza go na ułamek sekundy i od razu wyłącza .

Musisz dodać wyzwalacz, Kliknij “Dodaj wyzwalacz” i ustaw co ma zostać wyzwalaczem np pilot kliknięcie (teraz automatyzacja nie czeka bo nie został określony wyzwalacz )

No przecież mam wyzwalacze dodane . Na tym ostatnim screnie ich nie widać ale są . Nic tam nie zmieniałem i widać je na zdjęciu pierwszym w pierwszym poście .

Zobacz moje foto, na dole jest okienko z niebieskim napisem dodaj wyzwalacz, kliknij i określ co ma zostać wyzwalaczem zakończenia czekania.

/
ScreenShot_20221023085200

Prosta automatyzacja, wykorzystująca wait_for_trigger

- id: '1542223055014'
  alias: Ganek on/off
  trigger:
  - entity_id: binary_sensor.on_off_frontowe_contact
    platform: state
    to: 'on'
  - entity_id: binary_sensor.pir_ganek_occupancy
    platform: state
    to: 'on'
  condition: []
  action:
  - service: light.turn_on
    target:
      entity_id: light.ganek_light
    data:
      brightness_pct: 100
  - wait_for_trigger:
    - platform: state
      entity_id: binary_sensor.pir_ganek_occupancy
      to: 'off'
    timeout: 00:10:00
  - service: light.turn_on
    data:
      brightness_pct: 0
    target:
      entity_id: light.ganek_light
  mode: restart

Kurcze , ale walę bobole . Nawet nie zauważyłem że w wait triger jest też poniżej opcja dodaj wyzwalacz . Myślałem że wyzwalacze dodaje się tylko na początku automatyzacji . Teraz wszystko działa jak należy . Bardzo dziękuję za pomoc . Może jeszcze jedno nie w temacie . Czy możliwe jest w HA udostępnienie jednego daschboarda innej osobie tak aby mogła zobaczyć tylko temperatury z tej karty a nie miała dostępu do menu . Np. tak jak jest to w supli .

:thinking:
1.Użytkownicy

2 Może po zastosowaniu (nie testowałem) lub innej

3. brak supli

Dzięki, będę próbował .